Spoločnosť Apple sa postarala o vydanie nových aktualizácií pre svoj ekosystém, v ktorom si svoju dávku noviniek odniesli aj reproduktory HomePod. Nový softvér HomePod 17 síce nie je žiadnou revolúciou, no prináša dôležité zmeny a niekoľko nových funkcií.

Softvér pre jablkové reproduktory sa zameral v prvom rade na komunikáciu medzi zariadeniami ako Apple TV alebo príkazy z iPhonu či iPadu. Ak vlastníte HomePod alebo HomePod mini, komunikácia s hlasovou asistentkou Siri bude opäť o niečo jednoduchšia.

Čo prináša aktualizácia softvéru HomePod 17? 

  • Siri teraz dokáže spustiť AirPlay z iPhonu alebo iPadu na HomePode len hlasovým príkazom, takže môžete počúvať hudbu z viacerých hudobných služieb tretích strán na HomePode.
  • Nové tlačidlá na ovládanie hovorov vám umožňujú stlmiť alebo zrušiť stlmenie hovoru na HomePode.
  • Funkcia Vylepšenie dialógu na HomePode 2. generácie zvyšuje hlasitosť hovorených hlášok v porovnaní so zvukmi v pozadí, keď je pripojený k Apple TV 4K.
HomePod a HomePod mini v sivej farbe
Zdroj: 9to5mac

Takto si nainštalujete nový HomePod 17

Ak si lámete hlavu s postupom, ako nainštalovať novú aktualizáciu do vášho reproduktoru, máme pre vás dobrú správu. Softvér HomePod 17 sa nainštaluje celkom sám, ak ste túto automatickú možnosť nevypli manuálne.

Pokiaľ je naopak možnosť deaktivovaná, môžete si operačný systém aktualizovať prostredníctvom aplikácie Domov.

Prečítajte si tiež  Apple vydalo tvOS 17. Toto sú všetky novinky pre jablkovú televíziu

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -