V októbri minulého roka oznámil analytik Ross Young prostredníctvom tlačovej správy, že by sa hodinky Apple Watch Series 8 mohli dodávať s tromi veľkosťami displeja. Teraz Young v odpovedi na otázku týkajúcu sa tejto fámy na Twitteri doplnil, že ďalšia veľkosť displeja, ktorá sa dostane do Apple Watch, bude mať uhlopriečku 1,99 palca.

S týmto tvrdením sa zhoduje aj analytik Jeff Pu, ktorý vo svojej poslednej poznáme pre investorov uviedol, že dodávateľ spoločnosti Apple, spoločnosť Luxshare, bude tento rok „jediným dodávateľom vrcholového 2-palcového modelu Apple Watch“. Je pravdepodobne, že vyššie uvedenú veľkosť (1,99″) analytik jednoducho zaokrúhlil. A keďže majú obaja títo páni veľmi dobré renomé, môžeme im dôverovať.

- Reklama -

Len porovnanie, Apple Watch Series 7 (41 mm) sú vybavené 1,691-palcovým displejom a Apple Watch Series 7 (45 mm) zase 1,901-palcovým displejom. Nová veľkosť displeja by oproti 45 mm modelu Apple Watch Series 7 ponúkla dodatočný priestor s uhlopriečkou 0,089 palca. To je takmer päťpercentný nárast.

Je však možné, že o niečo väčšia veľkosť displeja súvisí s údajnou zmenou dizajnu hodiniek, ktorý by mohol počítať s plochými hranami. O tomto sa písalo už pred predstavením Apple Watch Series 7, no napokon sa fámy ukázali ako nepravdivé.

Súvisieť to môže aj s Apple Watch Series 8 Explorer Edition 

Apple Watch Explorer Edition
Apple Watch Explorer Edition

Za zmienku tiež stojí, že tvrdenia Rossa Younga a Jeffa Pua, by mohli byť v súlade s fámami o tohtoročnom „odolnom“ modeli Apple Watch, ktorý by sa mal pripojiť k modelovej rade Apple Watch Series 8.

Vlajkové modely Apple Watch boli v minulosti vždy ponúkané len v dvoch veľkostných variantoch, takže tretia, väčšia veľkosť displeja, by mohla korelovať s novým, dodatočným variantom Apple Watch „Explorer Edition“ – súvisieť to môže s robustnejšou konštrukciou zariadenia.

Apple Watch s odolným púzdrom na ruke
Apple Watch Series 8 Explorer Edition prídu už v septembri.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -