V októbri minulého roka oznámil analytik Ross Young prostredníctvom tlačovej správy, že by sa hodinky Apple Watch Series 8 mohli dodávať s tromi veľkosťami displeja. Teraz Young v odpovedi na otázku týkajúcu sa tejto fámy na Twitteri doplnil, že ďalšia veľkosť displeja, ktorá sa dostane do Apple Watch, bude mať uhlopriečku 1,99 palca.

S týmto tvrdením sa zhoduje aj analytik Jeff Pu, ktorý vo svojej poslednej poznáme pre investorov uviedol, že dodávateľ spoločnosti Apple, spoločnosť Luxshare, bude tento rok „jediným dodávateľom vrcholového 2-palcového modelu Apple Watch“. Je pravdepodobne, že vyššie uvedenú veľkosť (1,99″) analytik jednoducho zaokrúhlil. A keďže majú obaja títo páni veľmi dobré renomé, môžeme im dôverovať.

Prečítajte si tiež  Apple Watch budú monitorovať príznaky Parkinsonovej choroby. Funkcia je už vo vývoji

Len porovnanie, Apple Watch Series 7 (41 mm) sú vybavené 1,691-palcovým displejom a Apple Watch Series 7 (45 mm) zase 1,901-palcovým displejom. Nová veľkosť displeja by oproti 45 mm modelu Apple Watch Series 7 ponúkla dodatočný priestor s uhlopriečkou 0,089 palca. To je takmer päťpercentný nárast.

Je však možné, že o niečo väčšia veľkosť displeja súvisí s údajnou zmenou dizajnu hodiniek, ktorý by mohol počítať s plochými hranami. O tomto sa písalo už pred predstavením Apple Watch Series 7, no napokon sa fámy ukázali ako nepravdivé.

Súvisieť to môže aj s Apple Watch Series 8 Explorer Edition 

Apple Watch Explorer Edition
Apple Watch Explorer Edition

Za zmienku tiež stojí, že tvrdenia Rossa Younga a Jeffa Pua, by mohli byť v súlade s fámami o tohtoročnom „odolnom“ modeli Apple Watch, ktorý by sa mal pripojiť k modelovej rade Apple Watch Series 8.

Vlajkové modely Apple Watch boli v minulosti vždy ponúkané len v dvoch veľkostných variantoch, takže tretia, väčšia veľkosť displeja, by mohla korelovať s novým, dodatočným variantom Apple Watch „Explorer Edition“ – súvisieť to môže s robustnejšou konštrukciou zariadenia.

Apple Watch s odolným púzdrom na ruke
Apple Watch Series 8 Explorer Edition prídu už v septembri.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -