Od vydania nového modelu hodiniek Apple Watch Ultra neprešiel ešte ani polrok, no v komunite leakerov a analytikov sa už šepká o príchode druhej generácie. Apple Watch Ultra druhej generácie dostanú ako prvé hodinky od Apple MicroLED displej a niekoľko nových vychytávok. Ich príchod však tak skoro nečakajte. Informuje o tom portál DigiTimes.

Apple sa v najbližších rokoch bude zameriavať na prechod k technológii MicroLED pre obrazovky svojich produktov. Práve Apple Watch by sa mali ocitnúť medzi prvými zariadeniami, ktoré sa dočkajú tejto zmeny. Vzhľadom na to, že výroba displejov microLED je stále náročná a výrobné náklady sú vyššie, hodinky dávajú pri zmene výrobného procesu väčší zmysel ako MacBooky či iPady.

Hlavným dodávateľom čipov microLED pre Apple bude európska spoločnosť ams OSRAM, no existuje potenciál aj pre ázijských dodávateľov, s ktorými firma naďalej spolupracuje. Skôr ako v 2025, prípadne koncom roka 2024 by sme však s týmto modelom rozhodne nemali rátať.

Apple Watch Ultra cena
Zdroj: YouTube / Nieantyfan / Tech Santos (úprava redakcie)

Nové Apple Watch Ultra budú pravdepodobne vybavené väčším 2,1″ displejom, čo v kombinácii s technológiou microLED umožní zvýšiť jas v porovnaní s existujúcimi OLED modelmi.

Pokiaľ máte záujem o súčasnú prvú generáciu, kúpiť ju môžete za zvýhodnenú cenu. Apple Watch Ultra sa predávali v septembri 2022 za 999 €, no po kliknutí na tento odkaz zobrazíte ponuky, kde sú dostupné od 844 €.

Loopi banner reklama
REKLAMA

Nebudú chýbať ani presnejšie senzory pre zdravotné funkcie. Na stole je aj scenár, podľa ktorého chce gigant z Cupertina zaviesť satelitné pripojenie po vzore nových iPhonov 14.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  4000 zamestnancov Apple v Írsku bolo evakuovaných!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -