Apple Watch Ultra sú aktuálny vrchol techniky inteligentných hodiniek od spoločnosti Apple. Majú extrémnu odolnosť, najmodernejší hardvér a žiaľ aj pomerne vysokú cenovku. Dobrou správou ale je, že teraz ich môžete kúpiť za mimoriadne výhodnú cenu. Ak po Apple Watch Ultra túžite, túto ponuku by bola škoda nevyužiť.

Hodinky majú k dispozícii veľkú 49 mm titánovú konštrukciu, vďaka ktorej sú extrémne pevné a odolné proti nárazom. Zároveň ich OLED displej s vysokým rozlíšením a funkciou Always-on chráni zafírové sklíčko, ktoré sa prakticky nedá poškriabať. Ide o jeden z najtvrdších materiálov na svete. Apple Watch Ultra dostali do vienka aj meranie srdcového tepu, EKG, oxymeter, barometer či dokonca teplomer. Takisto majú GPS, ktoré vás dokáže navigovať / sledovať prakticky kdekoľvek.

Za toto všetko si zákazník musí pochopiteľne priplatiť. Spoločnosť Apple predáva Apple Watch Ultra za 999 €, no nakoľko sú na trhu už nejaký ten piatok, ich cena postupne klesla. Po kliknutí na tento odkaz kúpite Apple Watch Ultra od 822 €, vďaka čomu na nich slušne ušetríte.

Apple Watch Ultra
Zdroj: YouTube / Michael Soledad / DC Rainmaker (úprava redakcie)

Apple Watch Ultra boli testované podľa vojenskej normy MIL-STD-810H, vďaka ktorej prežijú nie len tvrdé nárazy, ale aj otrasy, vibrácie či výkyvy teploty. Okrem iného ponúkajú vodeodolnosť až 10 ATM, v rámci ktorej spoločnosť Apple sľubuje, že sa s hodinkami môžete potopiť do hĺbky 50 metrov.

Sú teda ideálne napríklad pre potápačov, čomu je prispôsobená aj špeciálna aplikácia, ktorú obsahuje ich operačný systém watchOS.

Apple Watch Ultra majú najlepšiu výdrž batérie 

Apple Watch Ultra
Zdroj: Instagram / thesmarty007 / watchcentro (úprava redakcie)

Pokiaľ si potrpíte pri inteligentných hodinkách na výdrž batérie, Apple Watch Ultra sú v tejto oblasti tým najlepším, čo si môžete zaobstarať v rámci ponuky spoločnosti Apple. Štandardné Apple Watch vydržia na jedno nabitie podľa výrobcu 18 hodín, čo však reálne môže predstavovať 1 – 2 dni používania.

Apple Watch Ultra sú v tomto smere ďalej a na jedno nabitie majú k dispozícii (podľa Apple) 36 hodín energie. V praxi však opäť platí, že výdrž môže byť ešte lepšia a hravo sa dostanete aj na 3 – 4 dni používania. To sa hodí napríklad na dlhších expedíciách v prírode.

A keď sa vám Apple Watch Ultra náhodou vybijú, k dispozícii majú rýchle nabíjanie, vďaka čomu im doplníte energiu mimoriadne rýchlym tempom.

Apple Watch Series 8 ponúkajú skoro rovnaký hardvér za polovicu 

Apple Watch Series 7 a Apple Watch Series 8 sú na Slovensku v zľave
Zdroj: YouTube / The Everyday Dad / SvetApple.sk (úprava redakcie)

Ak by ste sa vedeli uspokojiť aj s menej odolnými Apple Watch Series 8, ktoré majú hliníkové telo a ION-X sklíčko, máme pre vás dobrú správu. Toto zariadenie sa predáva výrazne lacnejšie, ako Apple Watch Ultra, no po technickej stránke je skoro rovnaké. Má totožný čip, senzory a v podstate aj displej.

Prečítajte si tiež  iPhone 13 mini máva na rozlúčku. Spoločnosť Apple oficiálne ukončuje jeho predaj

Čo sa týka ceny, Apple Watch Series 8 sa štandardne predávajú za 539 €, avšak po kliknutí na tento odkaz ich zoženiete od 419 €, vďaka čomu veľmi slušne ušetríte. Je teda iba na vás, či vám stojí takmer dvojnásobná investícia za odolnejší model Ultra, ktorý má aj lepšiu výdrž na jedno nabitie. Dajte nám vedieť do komentára.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here