Inteligentné hodinky Apple Watch Ultra by sme mohli obrazne označiť za „tank“ na zápästí. Zariadenie má titánovú konštrukciu a displej chráni extrémne odolné zafírové sklíčko, ktoré sa prakticky nedá poškriabať a taktiež je odolné voči rozbitiu. Aby toho nebolo málo, hodinky zvládnu ponor do hĺbky štyridsiatich metrov a spĺňajú normu americkej armády MIL-STD 810H. Prežijú silné vibrácie, veľké výkyvy teplôt, rôzne nárazy a podobne. No a čo je najlepšie, Apple Watch Ultra teraz získate v rekordných zľavách.

Zariadenie disponuje obrovským displejom s jasom až na úrovni 2 000 nitov a taktiež má vysoké rozlíšenie 410 x 502 pixelov s podporou funkcie Always-on. AMOLED jednotka má samozrejme krásne farby a okamžite reaguje na dotyk vášho prsta. Zákazníci si tu môžu nastaviť jeden z mnohých ciferníkov, ktorý je navyše možné individualizovať. Apple Watch Ultra tiež disponujú dvojpásmovým GPS, snímačom srdcového tepu, dokážu zmerať EKG, sledovať spánok či dokonca teplotu a aby toho nebolo málo, oxymeter vám prezradí, aká je vaša aktuálna hladina kyslíku v krvi. Samozrejmosťou je tiež krokomer aj barmoeter.

No a koľko Apple Watch Ultra vlastne stoja? V čase uvedenia na trh sa tieto inteligentné hodinky predávali na Slovensku za 999 €, avšak to je dnes už dávna minulosť. Apple Watch Ultra totiž po kliknutí na tento odkaz kúpite za 761 €, vďaka čomu na nich veľmi slušne ušetríte.

Dôvodom takto nízkej ceny je to, že Apple už predstavil druhú generáciu no čo sa týka inovácií, veľmi sa s nimi nepretrhol. Aj preto sa mnohým ľuďom oplatí viac kúpiť prvú generáciu za podstatne nižšiu cenu.

Apple Watch Ultra
Zdroj: Brian Solid / Singletracks (úprava redakcie)

Apple Watch Ultra majú tiež tridsaťšesť hodinovú štandardnú výdrž batérie, ktorú je možné v úspornom režime predĺžiť na šesťdesiat hodín. Samozrejmosťou je podpora veľmi rýchleho bezdrôtového nabíjania za pomoci špeciálneho magnetického puku a ak sa s hodinkami náhodou stratíte niekde v lese, zachrániť vás môže hlasná siréna, ktorú je počuť na vzdialenosť skoro dvesto metrov.

Hodinky tiež podporujú LTE pripojenie a dokonca sa v núdzových situáciách dokážu napojiť aj na satelit. Treba však zdôrazniť, že tieto funkcie si zatiaľ na Slovensku neužijete.

V čom sú lepšie Apple Watch Ultra 2? Je toho málo no sú lacnejšie 

Apple Watch Ultra 2
Zdroj: Apple

Pokiaľ uvažujete nad druhou generáciou Apple Watch Ultra, v prvom rade treba zdôrazniť, že tieto hodinky sú po dizajnovej stránke prakticky rovnaké ako ich predchodca. Zmeny nastali najmä vo vnútri, kde sa ocitol procesor S9, ktorý nahrádza predošlý S8 čip a taktiež dostali tieto hodinky viac pamäte. Namiesto 32 GB je k dispozícii až 64 GB.

Prečítajte si tiež  Apple Watch zachránili život 85 ročnému mužovi! Pomohla nenápadná funkcia, o ktorej ste možno ani nevedeli

Medzi ďalšie zaujímavé zmeny patrí aj nový ciferník či jasnejší displej, ktorý na priamom slnku neposkytuje 2 000, ale až 3 000 nitov. Asi najviac oceniteľným benefitom je však nové ovládacie gesto, kedy dokážete potvrdiť rôzne tlačidlá na displeji Apple Watch Ultra 2 aj bez toho, aby ste sa ho dotkli prstom. Ak máte druhú ruku zaneprázdnenú, jednoducho na ruke (na ktorej máte hodinky) spojíte palec a ukazovák. Hodinky dokážu toto gesto vďaka svojim pokročilým senzorom zaznamenať a tlačidlo potvrdiť.

No a cena? Spoločnosť Apple v roku 2023 prekvapila, keď svoje Apple Watch Ultra 2 začala predávať na slovenskom trhu o 100 € lacnejšie, než minulý rok. Dôvodom je zmena kurzu eura voči doláru. Aj keď sme teda pri väčšine produktoch očakávali zdražovanie, napokon sme sa paradoxne dočkali presne opačného scenára.

Neznamená to však, že Apple Watch Ultra by sme mohli označiť za lacné. Ich štandardná cena štartuje na hranici 899 €, pričom na Slovensku ich už viete získať aj za 878 €. Či sa však za ne oplatí priplácať sa musí rozhodnúť každý záujemca sám.

Kúpte si náramok od Loopi

Apple Watch Ultra remienok
Zdroj: Loopi

Ak si chcete zaobstarať pre svoje nové Apple Watch exkluzívny náramok vyrobený z nehrdzavejúcej ocele, v našom e-shope Loopi.sk nájdete množstvo alternatív, z ktorých si môžete vybrať.

Spomeňme napríklad Loopi Steel Band za 49,99 € alebo prémiový Loopi Steel Bracelet za 100 €. V oboch prípadoch získate aj dopravu ZADARMO a zaplatiť môžete cez Apple Pay, vďaka čomu sa vám priráta drobná zľava. Tak na čo ešte čakáte?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -