Hodinkám Apple Watch sa opakovane pripisujú zásluhy na záchrane života vďaka funkciám monitorovania srdca, núdzového volania SOS a detekcie pádu. Najnovším prírastkom do tejto kategórie je práve monitorovanie srdca. Jeden z používateľov opisuje, že je nažive len vďaka tomu, že mal v danej chvíli na ruke Apple Watch, ktoré ho upozornili na nepriaznivé srdcové hodnoty.

Apple Watch opäť zachraňovali

Používateľ Redditu vystupujúci pod menom u/digitalmofo vysvetľuje, že sa jedného dňa cítil unavený a rozhodol si zdriemnuť. Po prebudení si však všimol, že na jeho hodinkách Apple Watch Series 7 sa objavilo viac ako 10 upozornení. Tie sa týkali abnormálne vysokej srdcovej frekvencie.

Používateľ si potom naplánoval rozhovor so svojím lekárom, ktorý mu dal skontrolovať časy a pulzovú frekvenciu upozornení, ako aj hladinu kyslíka v krvi. Lekár následne zavolal záchrannú službu.

Apple Watch Series 7 meranie srdcovej frekvencie

Hoci záchranári, ktorí reagovali na volanie na tiesňovú linku naznačili, že mohlo ísť o infarkt, ukázalo sa, že to tak nie je. Namiesto toho cesta na pohotovosť viedla k tomu, že lekári zistili, že používateľ hodiniek Apple Watch má vážne vnútorné krvácanie.

Testy odhalili, že hladina hemoglobínu pacienta bola nebezpečne nízka, približne 3,0 gramu na deciliter. Pre kontext, za závažne nízku hladinu hemoglobínu u mužov sa považuje už 13,5 g alebo menej a u žien 12 g alebo menej. Je teda viac než možné, že bez Apple Watch na ruke by používateľ mohol naozaj zomrieť.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple dnes otvára všetky Apple Store v Číne!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -