Hodinky Apple Watch boli predstavené ešte v septembri minulého roka, odkedy sme sa prakticky nedozvedeli príliš veľa informácií o ich výdrži batérie. Po prvých testoch bolo jasné, že batéria nebude disponovať príliš veľkou kapacitou. Dnes sa však dozvedáme, koľko hodinky v skutočnosti vydržia!
Procesor a displej
Každý, kto aspoň trošku rozumie hardwaru určite vie, že najviac batérie spotrebuje displej s posvietením, no a potom samozrejme procesor, ktorý udržuje všetko pri živote. Podľa testov, ktoré vykonala redakcia 9to5mac.com môžme vedieť, že Apple S1 procesor, ktorý sa v hodinkách nachádza, je pomerne výkonný a vyrovná sa napríklad Apple A5, ktorý bol po prvýkrát predstavený ešte v roku 2011 v iPhone 4S. Displej je ako ináč Retina a práve jeho vysoké rozlíšenie bude jedným z hlavných „žrútov“ batérie!
Výdrž
No a teraz prejdime na samotnú výdrž batérie. Apple malo v pláne poskytnúť hodinkám výdrž približne jedného dňa, čo znamená, že by obsahovala približne 3-4 hodiny aktívneho používania a nejakých 19- hodín pasívneho používania. V praxi by to teda znamenalo, že by sme ich mohli nabiť niekedy v práci alebo v noci. Každopádne vzhľadom na kapacitu batérie, ktorá je veľmi nízka by sa hodinky nemali nabíjať príliš dlhú dobu a tak by nabíjanie nemal byť žiaden problém. A teraz tá reálna výdrž. To, čo Apple chcelo, to sa mu podľa všetkého aj nakoniec podarilo. Hodinky vraj vydržia pri stálom používaní približne 3,5 hodiny a pri hraní hier o hodinu menej. Pokiaľ by ste sa neustále pozerali na svietiaci ciferník, batéria by vám vydržala asi 3 hodiny a počas merania telesnej aktivity, kedy pri cvičení nie je stále spustený displej 4 hodiny. V celku to teda znamená, že hodinky pri bežnom používaní vydržia asi jeden deň. Mnohí v tejto hodnote možno vidia nejaké problémy, no čo sa týka nás, myslíme si, že jeden deň absolútne stačí! Prečo? Má to v podstate rovnaký dôvod ako v našom iPhone. Cez deň ho používame a v noci nabíjame.