Spoločnosť Apple neustále vyvíja svoje technológie a produkty. Podľa najnovšej správy, o ktorej nás informoval Macrumors, chystá táto firma nové Apple Watch s prepracovanou technológiou OLED displeja, ktorá by mala mať výrazne nižšiu spotrebu energie počas aktívnej funkcie Always-on.

Správa z kórejského portálu The Elec konkrétne hovorí, že hodinky, ktoré prídu na trh v druhej polovici roka 2024 sa budú spoliehať na úplne novú technológiu tenkovrstvových tranzistorov (TFT) z nízkoteplotného polykryštalického oxidu (LTPO).

Apple použije novú technológiu. Vyrobí ju LG a neskôr Samsung

Pre tých čo nevedia, technológia LPTO TFT sa využíva pri nanášaní oxidu na spínacie tranzistory za každým pixelom. Tieto spínacie tranzistory následne riadia napätie privádzané na časti z tekutých kryštálov, vďaka čomu je možné presne regulovať množstvo svetla prechádzajúce každým jedným pixelom.

Len pre doplnenie, aj súčasné modely inteligentných hodiniek Apple Watch sa spoliehajú na technológiu LPTO TFT avšak iba pri vybraných spínacích tranzistoroch. Tie ostatné sú potom odkázané na technológiu nízkoteplotného polykryštalického kremíka (LTPS). A hoci aj tá je energeticky úsporná, moderné technológie sú už v tomto smere o niečo ďalej.

Na druhej strane však treba zdôrazniť, že hoci bude nová technológia energeticky úspornejšia, na výrobu bude nákladnejšia. O produkciu sa postará spoločnosť LG Display, avšak spoločnosti Apple a Samsung už rokujú o vzájomnej spolupráci, ktorá by mala začať v roku 2025.

Apple Watch X s dlhšou výdržou batérie 

Apple Watch X
Zdroj: Concept Central

Spoločnosť Apple chystá na rok výročné Apple Watch X, ktoré konečne prinesú prepracovaný dizajn. Jeho súčasťou by mohol byť aj väčší akumulátor, vďaka čomu by zariadenie mohlo zvládnuť fungovať dlhšiu dobu na jedno nabitie, než sme zvyknutí.

Pokiaľ sa ku väčšej batérii pridá aj úspornejší displej a teoreticky aj vylepšené senzory, vo výsledku by sme sa mohli dočkať v tomto smere zlepšenia. Neočakávajte ale žiadne zázraky.

Zatiaľ čo dnes štandardné Apple Watch vydržia podľa výrobcu 18 hodín na jedno nabitie (z praxe je to zhruba deň), tie nové by mohli vydržať 24 – 30 hodín na jedno nabitie, vďaka čomu by sme ich mohli používať 1,5 – 2 dní.

Aj to je ale pokrok, ktorý určite ocení nejeden používateľ. Nechajme sa prekvapiť, ako to dopadne.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Nový MacBook Pro by mal doraziť ešte tento rok
Môže ťa zaujímať
- Reklama -