Technologický priemysel stále prekvitá, no dodávky smartfónov v globálnom meradle napriek tomu klesli. Nové údaje spoločnosti Canalys ukazujú, že dodávky smartfónov na celom svete klesli o 11% v dôsledku nepriaznivých podmienok na trhu. V roku 2022 zostal dopyt v prostredí nepriaznivej situácie na trhu pomalý. Nájdu sa však aj hráči, ktorí aj z takejto situácie dokážu vyťažiť maximum.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 Pro dostane jeden z najlepších fotoaparátov v mobilnom priemysle

Hoci sa Apple neumiestnilo na prvom mieste, firma sa vôbec nemá za čo hanbiť. Samsung viedol trhový podiel s 24%, zatiaľ čo Apple sa umiestnilo na druhom mieste s 18% podielom. Prvú trojku uzatvára spoločnosť Xiaomi s 13% podielom vďaka úspechu radu Redmi Note. Na štvrtom a piatom mieste skončili firmy OPPO a Vivo, ktoré pomaly ale isto zobiehajú konkurenciu.

Napriek pretrvávajúcej neistote títo výrobcovia smartfónov našli spôsoby, ako si udržať význam rozšírením portfólia svojich zariadení na tento rok. Napríklad spoločnosť Samsung prepracovala svoj rad A, aby bola aj naďalej populárnym telefónom v strednom a nízkom segmentu.

Zdroj: Canalys

Popri iPhone 13 a prémiových modeloch Pro a Pro Max, ktoré vedú rebríček je nutné spomenúť aj nový iPhone SE tretej generácie. Pri podobnej cene ako jeho predchodca ponúka modernizovaný čipset a lepší výkon batérie, k čomu pridáva aj pripojenie 5G.

Apple si však od modelu sľubovalo viac. Je však nepravdepodobné, že by záujemcovia prejavovali rovnaký záujem o zastaraný dizajn ako v prípade predošlej generácie cenovo najdostupnejšieho iPhonu.

iPhone OLED
Zdroj: Apple

Spoločnosť Canalys uvádza, že globálny trh so smartfónmi v 1. štvrťroku brzdilo nepokojné podnikateľské prostredie. Trhy zaznamenali nárast prípadov COVID-19 v dôsledku variantu Omicron, hoci minimálny počet hospitalizácií a vysoká miera očkovania pomohli rýchlo normalizovať aktivitu spotrebiteľov. Predajcovia však čelia aj veľkej neistote v dôsledku rusko-ukrajinskej vojny, čínskych priebežných výluk a hrozby inflácie.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJCanalys
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.