Čo môže byť lepšie ako situácia, kedy sú vaše produkty prospešné ľuďom? Nehovoríme teraz o možnosti volať cez hodinky alebo sledovať upozornenia. Hovoríme o tom najcennejšom. V najnovšom prípade Apple Watch zachránili s EKG ďalší život. Manželka majiteľa hodiniek napísala Timovi Cookovi. Ten jej možno trochu nečakane odpovedal…

Apple Watch zachránili s EKG ďalší život

Len nedávno sme vás informovali o prípade, kedy bodovali hodinky Apple Watch Series 4. Ich funkcia detekcia pádu dokázala zachrániť život cyklistovi. Je to jeden z mála medializovaných prípadov, kedy hodinky skutočne pomohli človeku so zdravotnými problémami prípadne s nehodou.

Takéto situácie sa vo svete stávajú na dennej báze. Ľudia o nich ale nezvyknú informovať aj samotné média. To sa ale nestalo v tomto prípade. Len 30-ročný Chris Mint, dostal na svojom zápästí na prvý pohľad nevinné oznámenie o nepravidelnom srdečnom rytme. Rozhodol sa ale situáciu nezobrať na ľahkú váhu a navštívil svojho lekára.

Ako informuje magazín The Sun, samotný lekát chvíľu pochyboval avšak ani on nechcel brať možno vážnu situáciu “na ľahko”. Rozhodol sa teda mužovi urobiť vyšetrenie, ktoré odhalilo fakt, že Chris je v potencionálnom ohrození života. Podľa správy trpel takzvanou fibriláciou predsiene. Toto ochorenie môže v konečnom dôsledku spôsobiť fatálne zlyhanie ako infarkt či mŕtvicu.

- Reklama -

Chris samozrejme na nič nečakal a prakticky okamžite podstúpil operáciu srdca, ktorá dopadla našťastie úspešne. Jednalo sa teda práve o hodinky, ktoré si všimli isté nepravidelnosti a oboznámili o tom svojho majiteľa. Možno aj preto by ich nemal brať nikto na pravú váhu. Je to jasný dôkaz o tom, že EKG funguje a dokáže prinášať objektívne informácie o zdravotnom stave “pacienta”. Tento príbeh má však ešte svoju dohru.

Ďakovala Timovi Cookovi a ten jej odpísal

Po celom tomto veľmi zvláštnom incidente sa rozhodla Chrisová manželka Tiffany napísať ďakovný list CEO spoločnosti Apple, Timovi Cookovi. Pravdepodobne ani nečakala, že sa dočká odpovede. Tá ale nečakane prišla a my si ju teraz môžeme prečítať.

“Som rád, že váš manžel vyhľadal lekársku pomoc a je v poriadku. Ďakujeme za zdieľanie jeho príbehu – inšpiruje nás k tomu, aby sme v našej práci pokračovali ďalej”.

EKG určite nie je posledná zdravotná funkcia, ktorá sa týka Apple Watch. Niekde v útrobách spoločnosti sa už tvrdo pracuje na nových “zdravotných pomôckach”. Tie budú pravdepodobne postupne implementované do hodiniek aby nás monitorovali a upozorňovali na rôzne problémy. Nedá sa uviesť, koľko presne hodinky Apple Watch zatiaľ zachránili životov. Určite to nebude malé číslo. Je to ale užitočný prínos pre používateľov a dúfame, že Apple bude smerovať touto cestou aj naďalej…

Apple Watch a EKG zachránili život 30 ročnému bežcovi. Pripravoval sa na UK Marathon. - svetapple.sk
Apple Watch a EKG zachránili život 30 ročnému mužovi. – svetapple.sk
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here