Hodinky Apple Watch sú vo svete stále viac a viac populárne. Netreba sa teda čudovať tomu, že stále častejšie počúvame o tom ako niekomu pomohli či dokonca zachránili život. Tento raz šlo o staršieho muža z Floridy.

Apple Watch zachránili život. Pozrite sa ako!

Apple Watch sú super produkt, ktorý nám každý deň zjednodušuje život. Čo však, keď nám dokážu náš drahocenný život aj zachrániť? Fibrilácia predsieni je ochorenie, ktoré dokážu Apple Watch Series 4,5 definovať celkom presne. Pomáha technológia EKG.

- Reklama -

Písali sme o tom už nejeden krát. Ľudia, ktorí trpia týmto ochorením o tom samozrejme často krát ani nevedia. Pokiaľ ale majú Apple Watch, je tu obrovská šanca, že im to ich inteligentné zariadenie, ktoré nosia na ruke oznámi. Za dnešným príbehom stojí televízna stanica ABC News.

Hovorí o 74-ročnom používateľovi, Royanovi Robinsonovi. Ten pochádza konkrétne z mestečka Lake Worth, ktoré sa nachádza na Floride. Práve jeho hodinky upozornili na možnú fibriláciu predsieni. Nakoľko sa jedná o staršieho pacienta, je pravdepodobné, že mu zachránili život!

Zadýchal na schodoch, Apple Watch ho v tom momente upozornili aby vyhľadal doktora. …

Royan išiel minulý týždeň so svojou manželkou pozrieť rodinu do Baltimoru. Počas návštevy šli spolu po vnučku do školy. Akonáhle ale prišli na tretie poschodie školy, Roy začal byť mimoriadne zadýchaný, čo bolo pre neho podľa jeho manželky dosť nezvyčajné. V tom mu začali hodinky ukazovať jedno upozornenie za druhým na možnú fibrilácia predsieni.

Majiteľ hodiniek ani len nevedel čo AFib znamená avšak jeho syn ho prinútil k tomu aby vyhľadal pomoc doktorov. V nemocnici povedal personálu, že ho upozornili hodinky na možnú fibriláciu predsieni. Podľa jeho slov sa stal v nemocnici okamžite celebritou.

Doktori ale aj rôzni stážisti chodili za ním a hovorili, že chcú vidieť človeka, „ktorého zachránili Apple Watch“. Ako sám Roy na záver uviedol, nevie či to boli hodinky, čo ho napokon zachránilo. Určite mu ale k záchrane pomohli a to v tomto prípade stačí. Používate Apple Watch Series 4 alebo 5 a spolu s nimi aj funkciu EKG?

EKG v Apple Watch vám môže skutočne zachrániť život. - svetpple.sk
Apple Watch zachránili život. Pozrite sa ako! – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.