AirTag od spoločnosti Apple ponúka sledovanie predmetov na všetky možné spôsoby. Nikdy skrátka nevieš, kedy sa ti hodí. Zahraničný portál CWBChicago teraz informoval o tom najhlúpejšom zlodejovi roka 2023. Nad tým, akým spôsobom sa nechal zatknúť, zostáva rozum stáť.

Istý 25-ročný Andrew Moran sa pokúsil o krádež vozidla Audi A3. K automobilu sa priblížil s rukou vo vrecku bundy (tváril sa, že v nej má zbraň) a žene sediacej za volantom povedal, nech si vystúpi. Svoje konanie sa snažil ospravedlniť tým, že ak auto neukradne, niekto ho zabije. Obeť teda vystúpila a Moran nasadol do auta, s ktorým chcel rýchlo odísť. Čakalo ho ale nemilé prekvapenie.

Zlodej mal neuveriteľnú smolu

Predmetné Audi A3 totiž nemalo automatickú ale manuálnu prevodovku, s ktorou zlodej nevedel narábať. Obeť medzičasom zabehla do neďalekého obchodu, odkiaľ sa jej podarilo kontaktovať políciu.

Zlodej sa však napriek svojej nevedomosti nevzdával a Audi sa pokúšal uviesť do pohybu. Keďže sa mu však stále nedarilo a už bolo počuť sirény, rozhodol sa vzdať krádež a utiecť preč.

Urobil však chybu. Nechal si aj kľúče od auta, na ktorých bol pripnutý AirTag.

Toto drobné sledovacie zariadenie dnes na Slovensku kúpite ako jeden kus už za 29 € a vo výhodnom balení štyroch kusov za 109 €. Ako jednoduché zabezpečenie auta, kľúčov, peňaženky alebo čohokoľvek iného to určite stojí za investíciu.

Zlodeja našli vo vlaku 

Moran po úteku nasadol aj s kľúčmi do vlaku Blue Line v Chicagu. Polícia ho ale vďaka AirTagu dokázala sledovať skoro v reálnom čase. Využívala na to aplikáciu Findy my, ktorú mala vo svojom iPhone nainštalovanú majiteľka auta.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: GPT-4 spôsobila škandál. Umelá inteligencia si najala človeka, aby za ňu oklamal systémy

Netrvalo teda dlho, kým vlak prišiel ku stanici Addison, na ktorej zlodeja čakali policajti, ktorí ho zatkli v jednom z vagónov. Ten sa ešte stihol vzpierať, kopal do policajtov okolo seba a dokonca napľul jednému dôstojníkovi do tváre.

Teraz nad svojim konaním môže rozmýšľať vo väzbe. Ak si chceš kúpiť AirTag od spoločnosti Apple, najvýhodnejšie ponuky nájdeš po kliknutí na tento odkaz. Tak čo, ideš do toho?

A ak by si chcel ku tomuto prívesku aj príslušenstvo, na Loopi.sk sa nachádza klasická silikónová verzia len za 7,99 € a exkluzívna kožená verzia za 12,99 €.

AirTag zachránil auto aj Slovákovi 

Na Vianoce minulého roka sme vás informovali o prípade, v ktorom AirTag zachránil Slovákovi Škodu Octavia. Po tom, čo mu ho ukradli ho dokázal spolu s políciou cez aplikáciu Nájsť detegovať už v priebehu 15 minút.

Drobná vecička za niekoľko desiatok eur mu teda ochránila majetok v hodnote tisícov.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -