Spoločnosť Apple sa lúči s jednou vynikajúcou technológiou. 3D Touch bol predstavený v iPhone 6S a ukončený v iPhone 11 Pro. Dôvodom bola malá využiteľnosť a vysoké výrobné náklady. Dnešným dňom zmizlo aj prezentačné video z YouTube. Ostali len spomienky…

Apple zahladzuje stopy po 3D Touch

Cieľom každej technologickej spoločnosti je čo najlacnejšie vyrobiť a čo najdrahšie predať. Apple nie je výnimkou. Tento postup si však pýta rôzne „dane“. Počas minulého roka išlo o absenciu 3D Touch v iPhone 11 a iPhone 11 Pro. Pôvodne sa však vytratil ešte v iPhone XR (2018). Nahradil ho „Haptic Touch“.

Vo výsledku to znamená, že nové zariadenia nereagujú na silu stlačenia ale na dĺžku stlačenia. Podľa nášho názoru to funguje dobre a rozdiel ani nespozorujete. Apple však chce, aby sa na 3D Touch úplne zabudlo. Pred niekoľkými hodinami odstránilo prezentačné video z YouTube. Pôvodne bolo dostupné na tomto odkaze.

Ťažko povedať, prečo sa tak kompetentní rozhodli. Dôvod ale možno poznáme. Dnes už v ponuke nenájdeme žiaden iPhone, ktorý by obsahoval túto technológiu. Posledným podporovaným zariadením bol iPhone 8/8 Plus. Ten sa ale prestal predávať v apríli, keď ho nahradil iPhone SE 2. generácie. Ako iste viete, 3D Touch v ňom nie je.

Zaujíma nás aj váš názor. Do komentára nám napíšte, ako vnímate túto zmenu vy. Pokiaľ ste prešli na iPhone XR/11/11 Pro z iného modelu (ktorý 3D Touch ponúkal), koľko trvalo, kým ste si zvykli? U nás to mohli byť doslova hodiny…

Prečítajte si tiež  Apple začne baliť niektoré iPhony do ešte ekologickejších krabičiek. Ako budú vyzerať?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.