Súčasný model Macu mini s čipom M2 bol síce predstavený len pred pár mesiacmi, no Apple ho už pridáva do ponuky repasovaných zariadení. Najdostupnejší Mac sa tak stáva ešte dostupnejším a zákazníci môžu pri jeho nákupe slušne ušetriť.

Ako určite tušíte, oficiálny predaj repasovaného Macu mini sa zatiaľ vzťahuje iba na USA. Už čoskoro by sa však repasované modely mali objaviť aj v online Apple Storoch iných krajín a u autorizovaných predajcov.

Cena repasovaných modelov M2 pri Macu mini začína v Spojených štátoch na 509 dolároch za verziu s 8-jadrovým CPU, 10-jadrovým GPU, 8 GB RAM a 256 GB SSD. To znie skutočne lákavo.

Mac mini M2 je dokonalý vstup do ekosystému macOS

Spoločnosť Apple predáva celý rad modelov Mac mini s rôznymi rozšíreniami RAM a SSD, no všetky dostupné verie majú zatiaľ iba čip M2. Verzie s nadstavbou M2 Pro zatiaľ nie sú k dispozícii.

Mac mini
Zdroj: YouTube / The Everyday Dad (úprava redakcie)

Mac mini s procesorom M2 je vybavený 8-jadrovým CPU so štyrmi výkonnými a štyrmi vysoko efektívnymi jadrami spolu s 10-jadrovým GPU. Táto konfigurácia je ideálna pre používateľov, ktorí hľadajú vysoký výkon za dostupnú. Za nový model u autorizovaného predajcu na Slovensku v tomto prípade zaplatíte 683 EUR, čo je stále výborná kúpa.

Každodenné úlohy s týmto počítačom sú bleskovo rýchle. Od spúšťania a multitaskingu medzi aplikáciami, až po prehliadanie webu sa z neho stáva dokonalý parťák do každej kancelárie.

Pre používateľov s vyššími nárokmi zvládne Mac mini s procesorom M2 aj náročnejšie pracovné zaťaženie. Vďaka možnosti dokúpenia 24 GB pamäte RAM a 100 G /s šírke pásma sú činnosti, ako napríklad úprava obrázkov v Adobe Photoshope, až o 50 % rýchlejšie, ako v predchádzajúcej generácii počítača.

Prečítajte si tiež  Chcete Mac za rozumnú cenu? Mac mini sa po zľave brutálne oplatí. Tento počítač budete milovať

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -