Apple začalo predávať repasovaný MacBook Air M1

Nie je žiadnym tajomstvom, že Apple predáva repasované smartfóny a počítače. Žiaľ, dlhodobo sa to týka iba zahraničia. Dnes firma zaradila na svoj americký Apple Online Store najnovší MacBook Air M1 (Refubished), ktorého cena je v porovnaní s novou verziou o 150$ nižšia.

 

Zatiaľ čo základ stojí v USA presne 999$, jeho použitá verzia vyjde na 849$. Tu je nutné doplniť, že MacBook Air prešiel prísnym kontrolným procesom, na ktorom bol kompletne rozobratý, vyčistený a obohatený o nové komponenty (napríklad batéria a ďalšie). Zákazník ho dostane s kompletným balením a štandardou 12 mesačnou zárukou.

- Reklama -

Apple ponúka všetky tri farebné prevedenia (zlatá, strieborná a vesmírne šedá) a na výber sú obe verzie procesora M1 v kombinácii s viacerými úložiskami a RAM. Ak si napríklad vyberiete výkonnejšiu 16GB verziu s 256GB SSD, zaplatíte iba 1019$.

V priemere sa bavíme o úspore na úrovni 15% oproti štandardnému maloobchodu. Aby toho nebolo málo, Apple začalo predávať aj repasovaný MacBook Pro 13″ (M1). Ako sme však naznačili na začiatku, na Slovensku môžete na tieto zariadenia zabudnúť.

Z času na čas sa síce vyskytne možnosť, ako si ich zakúpiť aj na tunajšom e-shope, no v praxi je len veľmi vzácna. Napíšte nám do komentára, aké máte skúsenosti s repasovanými počítačmi vy. Budeme radi za všetky vaše názory a postrehy.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.