Apple začalo predávať repasovaný MacBook Air M1

Nie je žiadnym tajomstvom, že Apple predáva repasované smartfóny a počítače. Žiaľ, dlhodobo sa to týka iba zahraničia. Dnes firma zaradila na svoj americký Apple Online Store najnovší MacBook Air M1 (Refubished), ktorého cena je v porovnaní s novou verziou o 150$ nižšia.

Zatiaľ čo základ stojí v USA presne 999$, jeho použitá verzia vyjde na 849$. Tu je nutné doplniť, že MacBook Air prešiel prísnym kontrolným procesom, na ktorom bol kompletne rozobratý, vyčistený a obohatený o nové komponenty (napríklad batéria a ďalšie). Zákazník ho dostane s kompletným balením a štandardou 12 mesačnou zárukou.

- Reklama -

Apple ponúka všetky tri farebné prevedenia (zlatá, strieborná a vesmírne šedá) a na výber sú obe verzie procesora M1 v kombinácii s viacerými úložiskami a RAM. Ak si napríklad vyberiete výkonnejšiu 16GB verziu s 256GB SSD, zaplatíte iba 1019$.

V priemere sa bavíme o úspore na úrovni 15% oproti štandardnému maloobchodu. Aby toho nebolo málo, Apple začalo predávať aj repasovaný MacBook Pro 13″ (M1). Ako sme však naznačili na začiatku, na Slovensku môžete na tieto zariadenia zabudnúť.

Z času na čas sa síce vyskytne možnosť, ako si ich zakúpiť aj na tunajšom e-shope, no v praxi je len veľmi vzácna. Napíšte nám do komentára, aké máte skúsenosti s repasovanými počítačmi vy. Budeme radi za všetky vaše názory a postrehy.

- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

3 KOMENTÁRE

  1. No objavuje sa zaujímavý problém s SSD diskom v Mac-och s M1, pri ktorom sa hlási jeho dosť rýchle opotrebenie oproti bežnému životnému cyklu. Napr. zdroj:
    https://9to5mac.com/2021/02/23/m1-mac-users-report-excessive-ssd-usage-potentially-affecting-the-components-lifespan/ …ak sa v blízkej dobe nepreukáže, že je to fake, tak je to dosť zlé s M1. Neviem ako presne funguje politika repasovania, ale pokial ostáva pôvodný SSD, tak to by bola ozaj odvážna kúpa.. Pritom zvažujem kúpu nového, ale táto info ma dosť zaskočila🤨

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here