Spoločnosť Apple podala žalobu na spoločnosť AliveCor za to, že porušila patent, ktorý sa týka technológie EKG, ktorú technologický gigant využíva vo svojich inteligentných hodinkách Apple Watch už od roku 2018.

AliveCor vyrába produkt KardiaBand a spolu s Apple sa dostala do sporu ešte minulý rok z dôvodu protimonopolnej žaloby, ktorú sama podala.

Technologický gigant z Cupertina tvrdí, že produktový rad jej konkurenta nebol medzi zákazníkmi komerčne úspešný a to viedlo k tomu, aby uplatnil jeho patenty v ďalších výrobkoch. Zároveň sa chce priživiť na úspechu Apple Watch.

Ešte začiatkom roka 2021 totiž podala spoločnosť AliveCor sťažnosť na Apple, pričom jej hlavným cieľom bolo získať súdny zákaz dovozu hodiniek Apple Watch do USA. Sudca rozhodol prekvapivo v jej prospech, takže sa jej to aj podarilo.

Apple sa odvolalo a tiež podalo žalobu 

Apple Watch Ultra n
Zdroj: Twitter / Ben Wood

Spoločnosť Apple sa pochopiteľne voči tomuto rozhodnutiu odvolala a zároveň aj ona sama zažalovala AliveCor za nezákonné privlastňovanie si majetku v podobe cudzieho patentu. Uvidíme, ako to celé dopadne.

„Spoločnosť Apple je priekopnícky inovátor, ktorý skúmal, vyvíjal a patentoval kľúčové technológie ešte pred vznikom spoločnosti AliveCor. Žaloba spoločnosti AliveCor nie je ničím iným ako pokusom o zneužitie úspechu technológií spoločnosti Apple, ktoré nevynašla, a zároveň predajom produktov, ktoré sa spoliehajú na základné funkcie EKG, ktoré si spoločnosť Apple patentovala roky pred vznikom spoločnosti AliveCor.“

Spoločnosť Apple tvrdí, že porušenie patentov spoločnosťou AliveCor jej spôsobuje nenapraviteľnú škodu.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Toto je nabitý klon Apple Watch. Stojí 40$!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here