Dvaja najväčší rivali v oblasti mobilných zariadení na pozadí spolupracujú. Apple dobre platí a Samsung je zas schopný vo veľkom vyrábať. Napriek tomu tu však existujú pokuty za nedodržanie stanoveného množstva odberov. Tá posledná činila 950 miliónov amerických dolárov.

Apple zaplatilo Samsungu skoro miliardu dolárov

Juhokórejský gigant zdieľal svoje finančné výsledky za druhý štvrťrok 2020. Medzi ziskom bola zahrnutá aj obrovská jednorázová platba, vo výške 950 miliónov amerických dolárov. Aj keď nebola nijako bližšie špecifikovaná, predpokladá sa, že pochádza od Apple.

Dôvod je ten, že v rámci karantény, ktorú spôsobil vírus COVID-19, ľudia nenakupovali nové iPhony 11 Pro a 11 pro Max v takej miere, ako sa pôvodne plánovalo. Jablková spoločnosť tým pádom vyrábala menej zariadení a na to potrebovala menší počet zobrazovacích jednotiek od Samsungu.

Za nižší odber (ako je to v plánoch) sa pochopiteľne platia vysoké sankcie. Tentokrát to bola skoro miliarda dolárov. Nikto však nemohol dopredu tušiť, že takáto situácia môže niekedy vzniknúť. Predpokladá sa, že kompetentní v Apple budú v druhej polovici tohto roka pri objednávkach opatrnejší.

Momentálne nie je jasné, ako sa celá pandémia vyvinie v následujúcich mesiacoch. Práve Samsung bude zohrávať pri produkcii budúceho iPhonu 12 kľúčovú úlohu. OLED panel bude súčasťou každého modelu, nielen prevedenia „Pro“. Je verejným tajomstvom, že práve v juhokórejský výrobca má byť hlavným dodávateľov týchto komponentov. Držíme palce a dúfame, že sa podobným komplikáciám obe firmy vyhnú.

Apple navštívi Samsung. Diskutovať budú o iPhone. s- svetapple.sk
Apple zaplatilo Samsungu skoro miliardu dolárov. Dôvodom bol nízky odber OLED panelov.

zdroj

Prečítajte si tiež  Dočkáme sa príchodu iPadu Air 6. generácie ešte tento rok? Známy analytik pozná odpoveď
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.