Ešte pred mesiacom sme sa tejto teórii smiali. Dnes ju berieme mimoriadne vážne a úniky považujeme za relevantné. Apple chystá v prípade iPhonu 12 odstrániť nabíjací adaptér. Dodávať sa má len s USB-C káblom. Aj keď nejde o nič, čo by malo akokoľvek potešiť budúcich zákazníkov, evidentne to inšpiruje už aj spoločnosť Samsung. Tá by sa mohla k podobnému kroku uchýliť v roku 2021.

Samsung zvažuje predaj niektorých smartfónov bez nabíjačky

Podľa najnovších správ už aj juhokórejský gigant špekuluje nad tým, že by z balenia niektorých smartfónov odstránil nabíjacie adaptéry. Tento krok by mu zabezpečil zníženie predajnej ceny, ktorá je už dnes celkom „agresívna“. Konkurencieschopnosť značky by tak v sférach najdostupnejších modelov stúpla ešte viac a firma by dosiahla lepšie postavenie na trhu. Informácie prichádzajú iba tesne po tom, ako s nimi prišli analytici a leakeri vo vzťahu so spoločnosťou Apple.

Tá by mala tento spôsob „šetrenia“ uplatniť pri všetkých smartfónoch v ponuke (aj keď pri prevedeniach 12 Pro to nie je na 100% isté) už koncom roka 2020. Okrem nabíjačky zmiznú z balenia aj káblové slúchadlá EarPods.

iPhone 12 bez nabíjačky? Šialenú teóriu podporil aj Ming-Chi Kuo.
Obsah balenia počíta len s UBS-C káblom

Cupertinský gigant to vyrieši jednoduchým spôsobom. Už dnes pracuje na novom 20W adaptéri, ktorý príde do predaja spolu s novými iPhonmi. Ťažko povedať, aká bude jeho finálna cena, no nepredpokladáme, že zákazníci zaplatia viac ako 30€. Na presné detaily si budeme musieť počkať pravdepodobne až do októbra 2020 (kedy je pripravované predstavenie iPhonu 12).

Záujem zo strany Samsungu o rovnaký spôsob šetrenia nás vôbec neprekvapuje. Bola to práve táto spoločnosť, ktorá sa Apple na začiatku vysmievala za to, že z iPhonu 7 zmizol jack. Neskôr všetky reklamy z YouTube vymazala, pretože o tento konektor prišli aj jej vlastné zariadenia. Myslíte si, že rovnaké kroky môžeme očakávať aj od výrobcov ako Xiaomi, Huawei a podobne? Napíšte nám do komentára.

Nie len Apple chce odstrániť nabíjačku z balenia iPhonu. Podobne uvažuje už aj Samsung.
Nie len Apple chce odstrániť nabíjačku z balenia iPhonu. Podobne uvažuje už aj Samsung.

zdroj

Prečítajte si tiež  Apple zaplatí nespokojným zamestnancom $2 000 000!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.