Ešte pred mesiacom sme sa tejto teórii smiali. Dnes ju berieme mimoriadne vážne a úniky považujeme za relevantné. Apple chystá v prípade iPhonu 12 odstrániť nabíjací adaptér. Dodávať sa má len s USB-C káblom. Aj keď nejde o nič, čo by malo akokoľvek potešiť budúcich zákazníkov, evidentne to inšpiruje už aj spoločnosť Samsung. Tá by sa mohla k podobnému kroku uchýliť v roku 2021.

Samsung zvažuje predaj niektorých smartfónov bez nabíjačky

Podľa najnovších správ už aj juhokórejský gigant špekuluje nad tým, že by z balenia niektorých smartfónov odstránil nabíjacie adaptéry. Tento krok by mu zabezpečil zníženie predajnej ceny, ktorá je už dnes celkom “agresívna”. Konkurencieschopnosť značky by tak v sférach najdostupnejších modelov stúpla ešte viac a firma by dosiahla lepšie postavenie na trhu. Informácie prichádzajú iba tesne po tom, ako s nimi prišli analytici a leakeri vo vzťahu so spoločnosťou Apple.

Tá by mala tento spôsob “šetrenia” uplatniť pri všetkých smartfónoch v ponuke (aj keď pri prevedeniach 12 Pro to nie je na 100% isté) už koncom roka 2020. Okrem nabíjačky zmiznú z balenia aj káblové slúchadlá EarPods.

iPhone 12 bez nabíjačky? Šialenú teóriu podporil aj Ming-Chi Kuo.
Obsah balenia počíta len s UBS-C káblom

Cupertinský gigant to vyrieši jednoduchým spôsobom. Už dnes pracuje na novom 20W adaptéri, ktorý príde do predaja spolu s novými iPhonmi. Ťažko povedať, aká bude jeho finálna cena, no nepredpokladáme, že zákazníci zaplatia viac ako 30€. Na presné detaily si budeme musieť počkať pravdepodobne až do októbra 2020 (kedy je pripravované predstavenie iPhonu 12).

- Reklama -

Záujem zo strany Samsungu o rovnaký spôsob šetrenia nás vôbec neprekvapuje. Bola to práve táto spoločnosť, ktorá sa Apple na začiatku vysmievala za to, že z iPhonu 7 zmizol jack. Neskôr všetky reklamy z YouTube vymazala, pretože o tento konektor prišli aj jej vlastné zariadenia. Myslíte si, že rovnaké kroky môžeme očakávať aj od výrobcov ako Xiaomi, Huawei a podobne? Napíšte nám do komentára.

Nie len Apple chce odstrániť nabíjačku z balenia iPhonu. Podobne uvažuje už aj Samsung.
Nie len Apple chce odstrániť nabíjačku z balenia iPhonu. Podobne uvažuje už aj Samsung.

zdroj

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

2 KOMENTÁRE

  1. Kedze teraz nebude uz nabijacka. Tak dalsia generacia iphone a pod. bude bez displeja 👌🏻 si ho budete musiet dokupit… Co je toto za politiku firiem… Zakladnu potrebnu vec nedaju…to je sila uz…

    • Súhlasím. Nabíjačka je nevyhnutné príslušenstvo, bez ktoréj nie je možné zariadenie využívať. Kiež by dostali za tento spoločný (dohodnutý) nesystémový krok poriadnu pokutu napr. za medzikartelovú obchodnú dohodu…

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here