Apple Express

Jedna z najhodnotnejších spoločností sveta testuje nové spôsoby, akými by mohla svojim zákazníkom odovzdať nové zariadenia alebo príslušenstvo, bez rizika ohrozenia zdravia. Jedná sa o pobočky s názvom Apple Express, ktoré pozostávajú z upravených prepážok, chránených plexisklom. Celý koncept pripomína návštevu banky, pošty alebo inej inštitúcie.

V obchodoch sú transparentné police s tovarom a zákazník si môže vyzdvihnúť zakúpené zariadenie, prípadne požiadať o radu a technickú podporu. Apple Express nájdeme predovšetkým v krajinách (a oblastiach) s najväčším výskytom pandémie COVID-19. Všetci návštevníci a takisto pracovníci musia používať ochranné prostriedky a dezinfekciu.

Šéfka maloobchodu Apple, Deirdre O’Brien, informovala agentúru Reuters, že nový systém nájdeme predovšetkým v nákupných centrách. Apple Express sa buduje priamo v prevádzkach Apple Store. Originálne riešenie sa bude využívať dovtedy, kým nezmizne (alebo sa nezníži) riziko nákazy koronavírusom.

Novinka sa objavila v 20 obchodoch v rámci USA, kde sa v súčasnosti testuje. Do konca mesiaca by mal byť Apple Expres dostupný aj v Európe (tam kde má spoločnosť Apple svoje pobočky) a celkový počet výdajných miest narastie na 50.

Aký je váš názor na takýto systém predaja a podpory? Za nás dobré riešenie, ktoré bude fungovať najmä v týchto ťažkých chvíľach. Fotografie si môžete pozrieť v našej galérii.

Prečítajte si tiež  Tieto produkty strácajú u Apple technickú podporu!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.