Zdá sa, že spoločnosť Apple má v prípade displejov pre svoje tablety naozaj veľké plány do budúcna. Už nejaký čas sa hovorí o prechode na technológiu OLED, ktorej by sa ako prvé mali dočkať prémiové modely. Podľa portálu The Elec by tieto plány mohli zahŕňať použitie „hybridnej“ technológie OLED, ktorá kombinuje pevné aj ohybné materiály v použitých paneloch.

Prečítajte si tiež  Redizajn aj nové umiestnenie kamery. Toto prinesie pripravovaný iPad 10. generácie

Podľa dostupných informácií sa gigant z Cupertina nechce spoliehať výlučne na flexibilnú technológiu OLED, ktorú používa vo svojich modeloch iPhonov. Dôvodom je fakt, že panely majú tendenciu „drobiť sa“ pri určitej forme použitia. Tento efekt by bol v prípade rozmernejšieho zariadenia s väčším displejom oveľa viditeľnejší.

Keď vyšlo najavo, že Apple by mohlo plánovať použitie hybridných OLED panelov, analytikov ako prvé napadlo spojenie so znížením nákladov na výrobu. Podľa všetkého je však pravda úplne inde. Po čase by rozmernejšia obrazovka mohla vyzerať takpovediac „zvráskavene“ a neucelene. Tento trend sa vyskytuje pri produktoch s uhlopriečkou 10-20″.

iPad Mini 6
Zdroj: SvetApple

Hoci hybridná technológia OLED ešte nie je zdokonalená a bude trvať najmenej rok, kým sa stane komerčne životaschopnou, mohli by to byť práve iPady, ktoré sa stanú akýmsi pionierom tejto technológie. Prvé jablkové tablety s týmto použitím by sa na trhu mohli objaviť v roku 2024, pričom o produkciu panelov sa má postarať duo v podobe spoločností Samsung a LG.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here