Okrem nového modelového radu iPhone 14 sa už čoskoro dočkáme predstavenia ďalších zariadení z dielne spoločnosti Apple. Doteraz nenápadný no zato vynikajúco sa predávajúci produkt vyrukuje už s 10. generáciou. Reč je o základnom iPade, ktorý sa okrem nového čipu dočká hneď niekoľkých noviniek. Tou najočakávanejšou má byť zmena dizajnu.

Prečítajte si tiež  Koncept: Takto by mohol vyzerať nový iPad 10. generácie

Podľa portálu Mac Otakara sa cenovo najdostupnejší iPad má predstaviť s poriadnou náložou zmien a noviniek. Vizuál si prepožičia od súčasnej generácie iPadu mini, ktorý po prvýkrát dostal ploché hrany a nenájdeme na ňom tlačidlo homebutton. Rovnaký scenár by sa mohol týkať aj iPadu 10. generácie, pričom Touch ID by sa malo nachádzať v uzamykacom tlačidle na vrchnej strane tabletu.

Nový vizuál aj funkcie

Podľa doterajších renderov (ktoré samozrejme nie sú oficiálne) by mal mať nový iPad užšie rámčeky okolo displeja a plochú konštrukciu. Port lightning by mal byť konečne nahradený USB-C, čím sa finálne uzavrie prechod jablkových tabletov na tento konektor. Nebude chýbať ani podpora 5G pripojenia, nový čip A14 Bionic a kvalitnejší displej.

Takto by mohol vyzerať iPad 10. generácie zozadu
Zdroj: MyDrivers

FaceTime kamera s novým umiestnením

Čo je ale najzaujímavejšie, základný iPad by mohol predstaviť nové umiestnenie prednej kamery FaceTime. Zdroje uvádzajú, že kamera by sa mala nachádzať v pravom hornom rohu zariadenia. Dôvodom môže byť používanie iPadu na videohovory na šírku.

V správe sa uvádza, že funkcia Center Stage, ktorá pomáha udržiavať stred v zábere počas videohovorov, funguje lepšie keď je iPad umiestnený v orientácii na šírku. Nová poloha kamery FaceTime v pravom rámčeku by tomuto scenáru používania naozaj vyhovovala.

iPad mini 6. generácie čierny s modrým displejom
Zdroj: Unsplash / Jeremy Bezanger

Hromadná výroba iPadu 10. generácie údajne už prebieha. Očakáva sa, že spoločnosť Apple oznámi zariadenie na októbrovom podujatí, ktoré bude nasledovať po hlavnej konferencii určenej novým iPhonom 14 a Apple Watch Series 8. Na ktoré z chystaných zariadení sa tešíte najviac? Podeľte sa s nami v sekcii komentárov pod článkom.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -