S reklamami v digitálnom obchode App Store sa stretol určite každý z nás. Niekedy síce môžu byť na škodu a pôsobiť neprehľadne, no v konečnom dôsledku majú veľký význam. Spoločnosť Apple oznámila, že rozširuje ponuku spôsobov ako môžu vývojári propagovať svoje aplikácie v obchode App Store. Vďaka novým reklamám v App Store budú mať vývojári širší dosah a nám to uľahčí prístup k novým apkám.

Prečítajte si tiež  Apple nechce, aby iOS fungoval ako Android. Firma je pod tlakom USA aj EÚ!

Doteraz spoločnosť Apple ponúkala vývojárom dve možnosti reklamy v App Store a to buď na karte Vyhľadávanie alebo v rámci stránky s výsledkami vyhľadávania. Podľa jablkovej spoločnosti mali obe umiestnenia reklamy pre vývojárov obrovský úspech, pretože im pomáhali nájsť používateľov, ktorí by mohli mať záujem o ich aplikácie.

V rámci tejto snahy bude pridaná nová reklamná sekcia, ktorá sa bude nachádzať v časti hlavnej stránky App Store. Vďaka tomu budú môcť vývojári propagovať svoje aplikácie priamo popri dennom redakčnom obsahu tímu App Store. Reklamy sú jasne označené ako reklamný obsah a sú odlíšené od bežných redakčných článkov App Store.

Reklamy vo vyhľadávaní v App Store na iPhone
Zdroj: Apple

Druhé nové umiestnenie reklám pre vývojárov v App Store bude priamo v rámci produktových stránok aplikácií. Reklamy sa budú zobrazovať v časti „Mohlo by sa vám páčiť“ smerom k spodnej časti stránky a budú tiež jasne označené ako reklamy.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -