Sklaní fanúšikovia spoločnosti Apple vedia, že hoci je nový iPad Pro 12,9″ po technickej stránke omnoho prepracovanejší než minuloročný model, kvôli novým technológiám je aj o 0,5 mm hrubší. Spôsobuje to použitie špeciálneho mini-LED displeja s názvom Liquid Retina XDR display.

Aj keď sa to nezdá ako zásadný rozdiel, v skutočnosti mohol byť kľúčový pre nekompatibilitu nového iPadu s minulou generáciu Magic Keyboard. Toto príslušenstvo sa predáva za sumu 369,00 € a tak to pre jeho majiteľov nebola dobrá správa. Apple minulý mesiac vydalo aj aktualizovanú verziu klávesnice, no ak náhodou vlastníte predchodcu a objednali ste si nový iPad Pro 12,9″, nemusíte sa ničoho obávať.

- Reklama -

Staršia Magic Keyboard je plne kompatibilná

Ako nám ukázal používateľ JustVids na svojom YouTube kanáli. Novinka funguje so starou Magic Keyboard absolútne bezproblémovo. iPad na nej drží, dá sa polohovať a čo je najdôležitejšie, po zatvorení k sebe zapasujú všetky plochy úplne prirodzene. Inými slovami, 0,5 mm navyše pri práci s tabletom nijakým spôsobom nekomplikuje použitie klávesnice.

Ak vás len tak mimochodom zaujíma, ako sa mohol dostať rádový používateľ ku novému iPadu už pred troma dňami (kedy bolo zverejnené video), odpoveď je veľmi jednoduchá. Spôsobila to pravdepodobne chyba v distribúcii alebo u niektorého z predajcov. Apple si na podobné prípady dáva pozor a vyšetruje ich.

Napíšte nám do komentára, či si plánujete zaobstarať nový iPad Pro s procesorom M1. Ak áno, pre ktorý model a kapacitu sa rozhodujete? Tešíme sa na všetky vaše postrehy.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.