MacStories oceňuje pohlcujúcu čiernu farbu na novom Liquid Retina XDR displeji

Hoci po technickej stránke nie je čierna farba na Liquid Retina XDR displeji „pravou čiernou“, dramaticky sa k nej približuje. Pokiaľ ste používali aj predošlý iPad Pro, rozdiel je viditeľný už na prvý pohľad. Najviac je to vidieť priamo v používateľskom rozhraní, kde je kontrast medzi bielymi a čiernymi prvkami alebo textom neuveriteľne výrazný.

Autor recenzie, Federico Viticci dodáva, že na iPade nikdy nepoužíval tmavý režim, pretože uprednostňoval kvalitu zobrazenia, ktorá sa približovala OLED panelu na iPhone. Teraz to však prehodnotí, pretože ho oslovili pohlcujúce efekty výrazného kontrastu.

The Verge vyzdvihol Center Stage

Portál The Verge vyskúšal na testovanom iPade Pro 2021 novú funkciu prednej kamery s názvom Center Stage, ktorá je podľa jeho verdiktu lepšia, ako na konkurenčnom Facebooku Portal. Táto inovácia sleduje a približuje ľudskú tvár, vďaka čomu je neustále sústredná v ráme širokouhlého fotoaparátu na iPade.

Obrovskou výhodou novej funkcie je, že pracuje v akejkoľvek videokonferenčnej aplikácii bez nutnosti dodatočného nastavovania. Zatiaľ čo konkurenčné zariadenia ako Amazon Echo Show alebo Facebook Portal zvládajú niečo podobné na dobrej úrovni, nový iPad Pro je v tomto smere vynikajúci.

Gizmodo zistilo, že výdrž batérie iPadu Pro 2021 12,9″ je o niečo horšia v porovnaní s predchodcom

Autori recenzie na internetovej stránke Gizmodo sa zamerali na výdrž batérie iPadu Pro 12,9″, nakoľko prítomnosť nového mini-LED displeja a procesora M1 sú dobrými predpokladmi na dosiahnutie fantastických hodnôt.

Žiaľ, tohtoročný 12,9″ iPad Pro si nepočínal tak, ako v Gizmode predpokladali. Zariadenie vydržalo v teste iba 9 hodín a 2 minúty, čo je o celú hodinu menej v porovnaní s predchodcom. Na strane druhej, stále je to pekný výsledok, za ktorý sa Apple nemusí hanbiť.

Engadget hodnotí procesor M1

Čísla na papieri sú jedna vec a realita zasa druhá. Toto si uvedomili aj v redakcii Engadget, kde naplno preverili nový procesor M1, ktorý nahrádza čip A12Z, používaný u predchodcu. Aj keď by ste možno očakávali šialený rozdiel, v skutočnosti bol pri prvom teste relatívne zanedbateľný. Export niekoľkých 4K videí bol na A12Z čipe ukončený za 14 minút a 20 sekúnd, zatiaľ čo na M1 čipe za 14 minút a 12 sekúnd. To je zanedbateľné.

O niečo lepšie to dopadlo pri teste v aplikácii Adobe Premiere Rush, kde bol materiál exportovaný zo 4K na 1080p pri 30 snímkoch za sekundu. Minuloročný model proces dokončil za viac ako 6 minút, zatiaľ čo nástupca bol na konci už za 5 minút a 37 sekúnd. M1 čip je teda rýchlejší, aj keď sa nejedná o dramatické hodnoty. Počkajme si na ďalšie recenzie a testy, ktoré nám k tomu povedia viac…

Prečítajte si tiež  MacBook Pro 2018 má najrýchlejšie SSD zo všetkých!

ZDNet prekvapila operačná pamäť RAM

Jasona Ciprianiho z redakcie magazínu ZDNet ohromila pridaná operačná pamäť. Nakoľko mal k dispozícii 1 TB verziu, zariadenie disponovalo aj väčšou 16 GB RAM. V porovnaní s predchodcom, v ktorom sa nachádzalo iba 6 GB RAM, ide o obrovský skok dopredu.

V rámci recenzie uvádza, že najväčšie rozdiely sú citeľné pri multitaskingu – aplikácie sa nezvyknú načítavať, keď sa ku ním vraciate. To isté platí aj o prehliadači Safari, v ktorom sa už jednotlivé karty neobnovujú tak často. Všetko sa ukladá do operačnej pamäte RAM, vďaka čomu je práca s iPadom výrazne svižnejšia. Špeciálne v porovnaní s modelom z roku 2018 ide o obrovský rozdiel.

Krásne zhrnutie od Six Colors

iPad Pro 2021 je ten najlepší tablet od spoločnosti Apple, aký bol kedy vyrobený. Je rovnako výkonný ako M1 Mac, predávaný od minuloročnej jesene. Navyše však ponúka aj obrovskú všestrannosť vďaka dotykovému ovládaniu, podpore Apple Pencil či voliteľnej klávesnice s TrackPadom.

No hoci to znie na papieri krásne, v skutočnosti toto zariadenie pôsobí neúplným dojmom. Výkon procesora, rýchle úložisko, obrovská operačná pamäť RAM či podpora 5G sú vynikajúce inovácie, avšak v praxi budú vo veľa prípadoch bezcenné, keďže ich nebudete vedieť použiť. „Milujem iPad, ale hardvér spoločnosti Apple sa naďalej pohybuje tempom, s ktorým jeho softvér nedokáže udržať kok. iPad Pro je pripravený, čo bude nasledovať ďalej?“Jason Snell

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.