Bývalý testovací areál spoločnosti Chrysler, ktorý sa nachádza neďaleko Phoenixu v Arizone a o ktorom sa už dávnejšie hovorilo, že by ho mohlo využívať Apple pri vývoji svojho vlastného vozidla zakúpila neznáma firma Route 14 Investment Partners LLC za 125 miliónov dolárov.

Uvedené miesto bolo touto istou spoločnosťou prenajímané od roku 2017, pričom zmluva mala trvať päť rokov. Už v tom čase sa začali objavovať indície, že za všetkým stojí spoločnosť Apple, hoci v súčasnosti neexistuje žiaden priamy dôkaz, ktorý by to dosvedčoval.

Neznámy pôvod firmy a areál, ktorý odkazuje dlhšiu dobu na Apple 

Route 14 Investment Partners LLC zastupuje advokátska kancelária Greenberg Traurig, ktorá veľmi dobre skrýva skutočné vlastníctvo spoločnosti. Je samozrejme nepravdepodobné, že by neznáma firma len tak zakúpila areál na testovanie vozidiel za 125 miliónov dolárov, pričom by si ho celých 5 rokov predtým prenajímala.

Prečítajte si tiež  Dva prototypy autonómneho systému pre Apple Car mali nehodu

Kúpno-predajná zmluva je datovaná ku 25. júnu 2021. No a aj keď je vlastníctvo neznáme, nie je ťažké predpokladať, že skutočným majiteľom bude práve Apple.

Akákoľvek automobilka by zrejme nepotrebovala takýmto spôsobom kryť nákup areálu ale zmluvu by podpísala pod svojim menom alebo menom dcérskej spoločnosti, na ktorú je priamo naviazaná. Taktiež do hry vstupujú aj dávnejšie povesti, že o tento areál má záujem technologický gigant z Cupertina. Hovorilo sa to už pred piatimi rokmi a hovorí sa to aj teraz.

No a ten, kto tento areál zakúpil, nemá asi veľmi hlboko do vrecka. Ide o o obrovskú plochu, ktorú by mnoho automobiliek v snahe ušetriť náklady vlastne ani nepotrebovalo a ak áno, suma 125 miliónov dolárov by ich iste odradila.

Apple a Toyota? 

V súčasnosti majú byť na trati testované prototypy od Apple a Toyoty, pričom tieto dve firmy možno spolupracujú na jednom autonómnom a elektrickom vozidle.

Prečítajte si tiež  Držiteľ Nobelovej ceny: Apple môže čoskoro predstaviť Apple Car

A ak sa vám to zdá ako nepravdepodobné spojenie, všimli ste si, že Apple testuje svoj autonómny systém jazdy na SUV Lexus RX 450h? Práve Lexus je luxusnejšou divíziou Toyoty a Applu možno tieto vozidlá vyhovujú pre ich vysokú spoľahlivosť a komfort na palube.

Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom myslíte vy!

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.