iPhone s vyššou obnovovacou frekvenciou

Mnohých fanúšikov Apple sklamalo, že iPhone 12 dostal iba 60Hz displej, nakoľko konkurencia ponúka 90Hz či 120Hz aj v strednej triede smartfónov. Všetko to napraví iPhone 12S, ktorého sa dočkáme už v septembri 2021. S čím teda môžeme počítať?

Americký patentový úrad nám to čiastočne prezradil, nakoľko technologický gigant získal ochrannú známku na špeciálne displeje v budúcich iPhonov. Pokiaľ by Apple využilo potenciál svojich poznatkov, k dispozícii by nemuselo byť len 120Hz ale aj 180Hz, či dokonca 240Hz.

- Reklama -

Obnovovacia frekvencia sa vzťahuje na to, koľkokrát sa obnoví obrazovka počas jednej sekundy. Čím vyššie číslo, tým plynulejší obraz. iPad Pro používa od roku 2017 takzvaný Pro Motion displej s podporou 120Hz. Majitelia si ho veľmi obľúbili.

Je dosť nepravdepodobné, že by Apple zakomponovalo až 180Hz alebo dokonca 240Hz do klasického iPhonu. Prvým dôvodom je samotná uhlopriečka (od 5,4″ do 6,7″), pri ktorej by takto vysoká frekvencia nebola užitočná. Oceníte ju predovšetkým pri väčších displejoch, ako má napríklad iPad.

Druhým dôvodom je potom negatívny vplyv na výdrž batérie. Vo všeobecnosti platí, že čím vyššia frekvencia, tým rýchlejšie vybíjanie. Ako iste viete, práve iPhone má v tomto smere rezervy a nepomáha mu ani čerstvá prítomnosť 5G siete.

iPhone 12S so 120Hz Always-on displejom

Náš skromný odhad teda znie, že Apple sa bude spoliehať pri iPhone 12S na 120Hz LTPO displej, ktorý poskytne funkciu Always-on.

Počas používania bude automaticky prehadzovať medzi 60Hz a 120Hz (podľa potreby) a v čase nečinnosti vám môžu niektoré údaje, ako napríklad hodiny, dátum, percentá batérie a ďalšie svietiť non-stop s minimálnou spotrebou energie. V tomto stave klesne obnovovacia frekvencia na 1Hz rovnako, ako na hodinkách Apple Watch.

Napíšte nám do komentára, čo si o tom celom myslíte vy. Budem radi za všetky vaše postrehy a názory.

- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here