Včera sme sa dočkali spustenia nových aktualizácií pre operačné systémy, medzi ktorými nechýbal ani iOS 17.2. Tento update priniesol niekoľko očakávaných funkcií, no jednu z nich Apple presunul až na budúci rok, hoci mala prísť už v decembri. Jedná sa o šikovnú novinku pre platformu Apple Music.

Spoločnosť Apple oznámila, že funkcia, ktorá umožňuje používateľom Apple Music vytvárať a upravovať spoločné zoznamy skladieb, nebude dostupná v roku 2023. Pôvodne bola funkcia plánovaná ešte pre update iOS 17. Apple však zmenil svoj zoznam funkcií iOS 17 s vydaním iOS 17.2 a uviedol, že spolupráca na zoznamoch skladieb bola preložená na neskôr.

Spoločné playlisty pre Apple Music sa oneskoria

Táto novinka bola testovaná už v prvých beta verziách iOS 17.2, no vo štvrtom vydaní ju spoločnosť Apple odstránila.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Pravdepodobne sa objavili problémy, ktoré Apple nemohol včas vyriešiť a preto sa rozhodol preložiť dátum jej pridania. Kolaboratívnych playlistov sa preto dočkáme až v roku 2024.

V beta verzii iOS 17.2 bola do zoznamov skladieb pridaná možnosť “Spolupracovať”, ktorá umožňovala vytvoriť odkaz na playlist a každý, kto mal k tomuto odkazu prístup, mohol do zoznamu následne pridávať skladby.

Zatiaľ nie je známe, kedy sa kolaboratívne playlisty pridajú medzi možnosti Apple Music. Je však pravdepodobné, že budú súčasťou aktualizácie iOS 17.3, ktorá príde v januári.

Ak sa chcete dozvedieť o všetkých funkciách, ktoré priniesol nový update iOS 17.2, určite si nenechajte ujsť náš článok, v ktorom sme zhrnuli všetky novinky.

Prečítajte si tiež  Apple Music postihol zvláštny problém. Stretli ste sa s ním aj vy?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -