Hoci jablková spoločnosť ešte nič oficiálne nepredstavila, my vieme, že intenzívne pracuje na tretej generácii AirPods. Tie by mohli byť predstavené už koncom mesiaca na pripravovanej Keynote. O tom, že nejde o mýtus hovorí aj následujúca animácia. Applu uniklo nastavenie potláčanie hluku pre AirPods 3 v iOS 13.2 beta 2.

Applu uniklo nastavenie potláčanie hluku pre AirPods 3 v iOS 13.2 beta 2.

Operačné systémy iOS toho vo svojich útrobách skrývajú často krát oveľa viac, ako by sa jednému mohlo zdať. Bavíme sa predovšetkým o rôznych ikonkách či nastaveniach. Tie tu môžu figurovať dni, týždne či dokonca mesiace pred tým ako ich firma oficiálne predstaví. Je to preto, lebo beta verzie sú pripravované na určité obdobie. Dnes síce nepoznáme nové produkty. O mesiac už ale možno niečo nové poznať budeme. A keďže tomu musí byť prispôsobený aj systém, je logické, že sa v ňom nachádza aj nejaká zmienka. Najnovšie sa našla animácia, ktorá používateľa “učí” ako nastavovať redukciu potláčania hluku. Práve to by mala byť jedna z kľúčových funkcii, ktorú novú Bluetooth.

Nová animácia v systéme

Posledný únik vlastne nie je ničím prevratným. Ukazuje ale to ako sa cez ovládacie centrum dá nastaviť už spomínaná redukcia šumu okolitého zvuku. Apple to urobilo veľmi jednoducho a toto nastavenie skrylo do nastavení hlasitosti. Po tom ako na ňom podržíte prst, objaví sa ešte akási nová možnosť. Práve touto “možnosťou” by ste si mali vedieť nastaviť to, ako moc chcete aby aktívne slúchadla dokázali potlačiť okolité podnety.

To by nemalo fungovať len pomocou nového dizajnu (gumičky). Samotné slúchadlá by mali mať v sebe už zabudovanú technológiu, ktorá bude toto potláčanie realizovať. Výsledkom by mohol byť omnoho lepší hudobný zážitok pri pokojne omnoho nižšej hlasitosti ako teraz. Súčasnej generácii AirPods je vyčítaná kvalita napríklad aj basov. To by mala byť v tomto prípade už minulosť. Čo poviete na predbežný dizajn AirPods 3. generácie vy? Páči sa vám alebo ostanete u predošlej generácie?

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here