Nových slúchadlám od Apple sme už venovali samostatný článok. V čase jeho písania sa jednalo ešte len o dohady. Teraz však máme v rukách omnoho presnejšie informácie. AirPods 3 nechcene potvrdilo samotné Apple. Najlepšie je, že nebudú vedieť prehrávať len hudbu.

AirPods 3 nechcene potvrdilo samotné Apple.

Operačné systémy často krát obsahujú viac ako by bolo potrebné. Tak je to aj v beta iOS 13.2. O tom, že jablková spoločnosť už chystá tretiu generáciu AirPods sme vás už informovali. Medzi jej hlavné prednosti by mala patriť najmä vodeodolnosť.

Nebude to ale všetko. Veľa krát sa spomína aj pokročilá aktívna redukcia šumu. Túto technológiu označujeme skratkou “ANC” či “ANR”. Vďaka nej si budeme môcť hudbu vychutnávať na ešte väčšej úrovni. Okrem toho, že na nás nebudú v podstate nijakým spôsobom vplývať ruchy z okolitého prostredia, samotné slúchadlá budú mať kvalitnejšie prehrávanie hudby. Pomôže aj lepšia izolácia.

Často krát sa spomínajú práve slabšie basy oproti konkurencii. S tým by mal byť po novom koniec. Podľa prestížneho analytika Ming-Chi Kua Apple chystá tretiu generáciu AirPods už koncom tohto alebo začiatkom budúceho roka. Ako to ale vyzerá, testuje ich už dnes.

- Reklama -

Lacný únik, na ktorý si Apple nedalo pozor

Apple dnes vydalo iOS 13.2 beta 1. Nová aktualizácia nám ale neodhalila len novinky vrámci operačného systému. Ako to tak vyzerá, odhalila oveľa viac. Odhalila dizajn produktu, ktorý ešte nie je predstavený. Mohlo by sa tak stať už koncom októbra prípadne začiatkom novembra na Keynote, ktorú firma chystá. Ako to vyzerá, tento únik potvrdzuje už známe informácie. Taktiež nám evidentne naznačuje, že fotografie prototypu z minulého článku boli skutočné.

Ak sa na ne totožito pozriete odborným okom, zistíte, že tu niečo nesedí. Na slúchadlách sú zvláštne diery, ktoré nevyzerajú ako otvory na počúvanie hudby v súčasných AirPods. Presne tie budú slúžiť na iný účel. Budeme si do nich môcť zakomponovať gumené “špunty” známe z iných slúchadiel. Tieto špunty sú už ale aj súčasťou piktogramu v novej bete operačného systému iOS 13.2. Ako sa ukazuje, jedná sa evidentne o budúce AirPods. Dôkazom je “ikonický” otvor na bočnej strane.

AirPods 3 unikli na internet. - svetapple.sk
AirPods 3 unikli na internet. – svetapple.sk

Názov súboru, pod ktorým sa tento piktogram skrýva je “B298”. Nachádza sa konkrétne v nastaveniach, v sekcii prístupnosti. Možno je to náhoda, možno nie. V kuloároch sa ale šepká, že to má svoj logický dôvod. Podľa všetkého sa budú dať nové slúchadlá používať aj na iný účel ako na počúvanie hudby. Ľuďom so sluchovým postihnutím budú môcť nejakým spôsobom poskytovať podporu. Žeby ako nasluchávatko? To momentálne nevieme. Ak sa to ale potvrdí, bude to ďalší super krok v ceste Applu pomáhať používateľom a poskytnúť im viac. Čo poviete na nový dizajn vy? Páči sa vám?

AirPods 3 nechcene potvrdilo samotné Apple. Budú vedieť možno viac ako prehrávať hudbu. - svetapple.sk
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here