Len pred pár dňami sme vás informovali o tom, že koronavírus má zaujímavý efekt aj na herné prostredie. V Číne sa stala najsťahovanejšia hra tá, ktorá simuluje v podstate rovnakú situáciu. Autori Plague Inc z toho ale nadšení príliš nie sú.

Autori Plague Inc. „Nepoužívajte našu hru na simuláciu koronavírusov“

Hoci by vývojári mali byť z podobného trendu šťastní, nakoľko im zabezpečuje vysoké tržby, nie je to tak. Autori hry Plague Inc. zo spoločnosti Ndemic vyzývajú hráčov, aby nepoužívali hru na simuláciu aktuálne stále sa rozširujúceho koronavírusu. Konkrétne ide o to, že ľudia sa začali na hru doslova spoliehať v tom, že im ukáže ako ostať v bezpečí. To ale nie je správne.

- Reklama -

„Nezabúdajte na to, že Plague Inc. je len hra a nie vedecký model. Aktuálne prepuknutie koronavírusu je reálna situácia, ktorá ovplyvňuje veľké množstvo ľudí,“ odkazuje spoločnosť Ndemic. Okrem toho dodáva: „Odporúčame, aby hráči získavali informácie ohľadom ochorenia priamo od miestnych a svetových zdravotníckych organizácii.“

Hra Plague Inc bola „špeciálne navrhnutá tak, aby bola realistická a informačná, pričom by nemala simulovať vážne problémy v skutočnom svete“. Ndemic tiež dodal, že sa jeho softvér, veľa krát využíva priamo na školách. Učitelia a profesori pomocou hry ukazujú svojim žiakom ako to s chorobami a vírusmi vo svete vlastne funguje. Plague Inc. má teda aj edukatívny charakter. Netreba ho ale brať úplne vážne.

Koronavírus sa postaral o náhlu popularitu hry Plague Inc.
Autori Plague Inc. „Nepoužívajte našu hru na simuláciu koronavírusov“

Nie je to po prvý krát, kedy autori Plague Inc. varujú verejnosť

Hoci sa o tom možno toľko nehovorilo, niečo veľmi podobné spoločnosť prehlásila aj v roku 2014, keď vo svete vypukla zákerná ebola. Pripomína, že trend nárastu hráčov prichádza vždy vtedy, keď sa vo svete objaví nová epidémia (či už väčšia alebo menšia).

Dôvodom je to, že hráči chcú na vlastnej koži zistiť, ako vlastne prebieha rozširovanie vírusu. Na základe toho môžu zvoliť lepšiu prevenciu pred tým, aby sa ochránili. Samozrejme je ale dôležité v prvom rade dodržiavať to, čo hlásajú doktori a zdravotné organizácie. Hra ostáva stále iba hrou…

Na záver spoločnosť Ndemic oznámila, že v tomto prípade bol nárast o Plague Inc. tak veľký, že autori museli dočasne vypnúť web a niektoré servery do offline režimu, pretože nezvládali nápor obrovského počtu hráčov, prevažne z Ázie.

Koronavírus sa stále šíri. Aktuálne svetové zdravotnícke organizácie zaznamenávajú cez 6000 nakazených a 130 úmrtí. Na druhej strane máme ale aj 110 vyliečených, čo je veľmi pozitívny údaj… Na Slovensku ešte našťastie nebol zaznamenaný ani jeden prípad. Dúfajme, že to tak ostane aj naďalej. Hrali ste niekedy Plague Inc.? Čo na hru hovoríte?

Autori Plague Inc. "Nepoužívajte našu hru na simuláciu koronavírusov"
Autori Plague Inc. „Nepoužívajte našu hru na simuláciu koronavírusov“

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.