Vo svete sa neustále dejú naozaj kuriózne veci. Kým prevažne v Číne zabíja nebezpečný koronavírus, simulačná hra, ktorá sa zameriava na vyhubenie ľudstva morom získava na popularite. V krajine, kde museli uzatvoriť mestá, v ktorých žijú desiatky miliónov obyvateľov sa dostala Plague Inc. na vrcholné rebríčky v obchode App Store.

Koronavírus sa postaral o náhlu popularitu hry Plague Inc.

Témou posledných dní je určite nebezpečne a rýchlo sa šíriaci koronavírus. Na boj proti nemu finančne prispeje aj spoločnosť Apple. Na tejto mape si potom môžete pozrieť to, ako sa nebezpečná nákaza šíri po celom svete, koľko je oficiálne potvrdených nakazených prípadov a koľko si vyžiadal koronavírus obetí.

- Reklama -

Interaktívne zobrazenie pripomína populárnu hru Plague Inc, ktorá vyšla ešte v roku 2012. V týchto dňoch sa teší extrémnej popularite. Dostáva sa na prvé priečky najsťahovanejších appiek v celej Číne. Za touto hrou stojí štúdio Ndemic Creations so sídlom vo Veľkej Británii. Jej náhly úspech je veľkým prekvapením.

Koronavírus sa postaral o náhlu popularitu hry Plague Inc.
Koronavírus sa postaral o náhlu popularitu hry Plague Inc.

Jedna z najlepších mobilných strategických hier vôbec

Čo sa týka samotného herného titulu, nie je vo svete vôbec neznámy. Odborníci a fanúšikovia ju považujú za jednu z najkreatívnejších a najúspešnejších mobilných „stratégii“ za posledných 10 rokov. Hráč tu má za cieľ vyvinúť patogén v snahe vyhladiť ľudstvo. Je potom už len na jeho šikovnosti, či sa mu to podarí, alebo nie.

Dôkazom toho, že hra je naozaj populárna ešte aj dnes je fakt, že sa už dlhodobo drží v rebríčkoch TOP 25 na App Store. Na vrchol ale vystrelila až počas posledných dní. Je to presne v období, keď sa začal šíriť mestom Wu-han koronavírus. To nie je náhoda.

Samotná nákaza sa šíri mimoriadne rýchlym tempom. Dnes už má na konte viac ako 80 obetí a minimálne 3000 nakazených ľudí. Jedná sa o respiračné ochorenie, ktoré spôsobuje napríklad zápal pľúc. Prenáša sa z človeka na človeka. Ľudia ho často krát prirovnávajú k podobnému vírusu SARS, ktorý v rokoch 2002 a 2003 zabil približne 800 ľudí.

Ľudia na sociálnych sieťach hovoria, že hra Plague Inc. im pripomína realitu

Jeden z používateľov čínskej sociálnej siete Weibo poznamenal, že hoci by o tom nemal žartovať, keď sledoval živé vysielanie z ohniska koronavírusu z mesta Wu-Chan, skutočne mu to pripomínalo práve hru Plague Inc.

Koronavírus sa postaral o náhlu popularitu hry Plague Inc.
Takto to vyzerá v hre Plague Inc. – svetapple.sk

Napriek tomu, aký katastrofický charakter hra na prvý pohľad má, v skutočnosti bola niekoľko krát uznávaná za svoju vzdelávaciu hodnotu. Jeden z jej hlavných vývojárov bol dokonca pozvaný aby vystúpil v Centre pre kontrolu a prevenciu chorôb v USA.

Ako poznamenal ďalší používateľ na sociálnej sieti Weibo, Youxijun: „Hra nás zdanlivo žiada, aby sme zničili svet patogénom, ale v skutočnosti nás vzdeláva o vede a učí nás, ako sa vyrovnať s tým, keď ochorieme. “

Aj to môže byť jeden zo psychologických dôvodov, prečo ju ľudia začali náhle sťahovať. Navyše mnohí používatelia hovoria o tom, že najlepším spôsobom, ako poraziť podobnú nákazu je pozrieť sa jej priamo do očí. Pokiaľ vás Plague Inc. zaujala, stiahnete ju kliknutím na tento odkaz.

Koronavírus sa postaral o náhlu popularitu hry Plague Inc.
Koronavírus sa postaral o náhlu popularitu hry Plague Inc.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.