Je už zrejme iba otázka krátkeho času, kedy herné štúdio Rockstar Games oficiálne oznámi hru Grand Theft Auto VI, na ktorú čakáme viac ako desať rokov. Podľa najnovších indícii by ku jej premiére mohlo dôjsť už koncom októbra, pričom hráči sa majú tešiť na minimálne dvojnásobne väčšiu mapu v porovnaní s tým, na čo boli zvyknutí pri pôvodnom GTA V a tiež kompletne prepracovanú fyziku či grafiku.

Mnohé podrobnosti ohľadom GTA 6 zostávajú stále záhadou. Napriek veľkému úniku, ku ktorému došlo v priebehu minulého roka a videli sme na ňom desiatky videí z hrania vývojárskej verzie o titule veľa podrobnosti nemáme. A aj keď nevieme dokonca ani to, kedy bude k dispozícii pre všetkých hráčov, zdá sa, že niekto už hru mal možnosť predčasne vyskúšať. Samozrejme v prísnej tajnosti a so zachovaním maximálnej mlčanlivosti.

Konkrétne Austrália udelila oficiálny rating na GTA 6, ku ktorému malo dôjsť podľa vládnych stránok ešte 2. apríla 2023. Netreba pri tom zabúdať, že práve táto krajina je preslávená pre svoje prísne hodnotenia hier, ktoré sú tu pri porušovaní často zakazované. Štúdio Rockstar Games si zrejme chcelo overiť, či tu nebude mať žiaden problém. Výsledok vás prekvapí.

Rating GTA 6 je v Austrálii veľmi zhovievavý 

GTA 6 grafika
Zdroj: YouTube / Gam3 4 Lif3 (úprava redakcie)

Napriek tomu, že v GTA 6 sa majú podľa hodnotenia nachádzať napríklad drogy, či iný obsah, ktorý je mládeži neprístupný, titul obdržal rating MA 15+, namiesto očakávaných 18+. Pokiaľ by bolo hodnotenie horšie, GTA 6 by mohlo byť označené, ako RC (refused classification), kvôli čomu by sa v Austrálii nemohlo ani len predávať.

GTA 6 Austrália
Zdroj: classification.gov.au / snímka obrazovky

Vývojári by tak, ale prišli o veľké finančné príjmy a keďže do hry vložili podľa všetkého viac, ako miliardu dolárov, musia využiť každú príležitosť, aby vývoj zaplatili a na GTA 6 logicky aj dobre zarobili.

Uvidíme teda, kedy bude novinka k dispozícii pre všetkých hráčov. Už teraz sa nevieme dočkať, kedy si ju vyskúšame na vlastnej koži. A čo vy?

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Autori Plague Inc. "Nepoužívajte našu hru na simuláciu koronavírusov"
Môže ťa zaujímať
- Reklama -