Bezdrôtový CarPlay vo vozidlách Hyundai

Pokiaľ hľadáte vozidlo s podporou CarPlay, vôbec nemusíte chodiť ku najdrahším výrobcom. Spoločnosť Hyundai ho dnes sprístupnila pre modely Elantra, Tucson, Santa Fe, Venue a Palisade, pripravované pre rok 2021. Len dva z nich (konkrétne Tucson a Santa Fe) sa budú predávať aj v našich končinách.

Automobilka ponúka tento systém na stredovom, 10,25″ displeji, kde bude fungovať s dotykovým ovládaním a vo vysokom rozlíšení. Okrem toho si v nových vozidlách môžete zvoliť aj bezdrôtové Qi nabíjanie, čím sa zvýši váš používateľský komfort.

- Reklama -

Nakoľko je samotný CarPlay dostupný aj bezdrôtovou cestou, už nemusíte používať žiadne káble. Na všetko budete potrebovať pripojenie Bluetooth alebo Wi-Fi. Pomocou týchto technológii sa váš smartfón spojí s vozidlom a všetko bude fungovať presne tak, ako to očakávate. Jednoduché, rýchle a bezpečné.

Apple sa v poslednej dobe taktiež pripravuje na „bezkáblovú“ dobu. V roku 2016 odstránilo 3,5mm jack z iPhonu 7, aby podporilo AirPods. Teraz prinieslo MagSafe, ktorý ma všetky predpoklady na to, aby v blízkej budúcnosti nahradil lightning.

Aké máte skúsenosti so systémom CarPlay (či už káblovým alebo bezdrôtovým)? Svoje názory nám napíšte do komentára. Budeme radi za každý váš postreh a príspevok do debaty.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.