Bezdrôtový CarPlay vo vozidlách Hyundai

Pokiaľ hľadáte vozidlo s podporou CarPlay, vôbec nemusíte chodiť ku najdrahším výrobcom. Spoločnosť Hyundai ho dnes sprístupnila pre modely Elantra, Tucson, Santa Fe, Venue a Palisade, pripravované pre rok 2021. Len dva z nich (konkrétne Tucson a Santa Fe) sa budú predávať aj v našich končinách.

Automobilka ponúka tento systém na stredovom, 10,25″ displeji, kde bude fungovať s dotykovým ovládaním a vo vysokom rozlíšení. Okrem toho si v nových vozidlách môžete zvoliť aj bezdrôtové Qi nabíjanie, čím sa zvýši váš používateľský komfort.

Nakoľko je samotný CarPlay dostupný aj bezdrôtovou cestou, už nemusíte používať žiadne káble. Na všetko budete potrebovať pripojenie Bluetooth alebo Wi-Fi. Pomocou týchto technológii sa váš smartfón spojí s vozidlom a všetko bude fungovať presne tak, ako to očakávate. Jednoduché, rýchle a bezpečné.

Apple sa v poslednej dobe taktiež pripravuje na „bezkáblovú“ dobu. V roku 2016 odstránilo 3,5mm jack z iPhonu 7, aby podporilo AirPods. Teraz prinieslo MagSafe, ktorý ma všetky predpoklady na to, aby v blízkej budúcnosti nahradil lightning.

Aké máte skúsenosti so systémom CarPlay (či už káblovým alebo bezdrôtovým)? Svoje názory nám napíšte do komentára. Budeme radi za každý váš postreh a príspevok do debaty.

Prečítajte si tiež  Xiaomi Watch S3 sú výborné hodinky za rozumnú cenu. Týmto vás presvedčia viac, ako Apple Watch
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.