Pokiaľ sledujete trh s kryptomenami a ráno ste si otvorili burzu, pravdepodobne ste boli nepríjemne prekvapení. Cena Bitcoinu (BTC) sa totiž v sobotňajších ranných hodinách dostala na úroveň 40 000 €, pričom ešte pár hodín predtým dosahovala hodnotu cez 50 000 €.

Veľmi podobný osud mala aj kryptomena Ethereum (ETH), ktorá sa v priebehu 12 hodín prepadla o takmer 900 € (zo 4 100 € na 3 240 €).

Postupom času sa našťastie situácia stabilizovala, no v rámci 24 hodinového grafu má Bitcoin stále stratu až takmer – 16 % a Ethereum – 13,5 %.

Je nutné pripomenúť, že obe tieto kryptomeny zažívajú od objavenia nového variantu koronavírusu s označením omicron veľmi turbulentné obdobie. Týka sa to však aj akciových trhov, kde sa taktiež vyskytli podobné prepady.

Za jediný mesiac stratil Bitcoin 30 %!

Navyše dňa 26. novembra dosiahol Bitcoin sedemtýždňové maximum 54 000 $ (cca 48 200 €), čím oficiálne vstúpil do teritória medvedieho trhu.

Prečítajte si tiež  V Salvádore má vzniknúť Bitcoin City - tento návrh predstavil sám prezident krajiny!

Táto kryptomena sa v súčasnosti prepadla o približne 30 % z historického maxima na úrovni 68 000 $ (cca 60 600 €), ktoré dosiahla na začiatku novembra. Medvedí trh sa zvyčajne definuje ako pokles o dvadsať a viac percent z nedávnych maxím.

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) v piatok uviedla, že nový variant koronavírusu zvaný omicron bol zistený už v 38 krajinách, pričom pred dvoma dňami ich bolo 23.

Prvé informácie naznačujú, že tento kmeň je nákazlivejší ako delta. A to je pravdepodobne hlavný dôvod, ktorý vystrašil investorov.

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJCNBC
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.