Kryptomeny hýbu svetom a nakupuje ich čoraz väčšie množstvo používateľov. Niektoré z nich ale zaujímajú aj predstaviteľov rôznych štátov, ktorí do nich vkladajú veľké nádeje. Výnimkou nie je ani salvádorský prezident Nayib Bukele.

Ten predstavil svoj ambiciózny plán, v ktorom podrobne popisuje ako vybuduje prvé „Bitcoin City“ na svete. To má vzniknúť v regióne La Unión a okrem rôznych atrakcii sa v ňom táto kryptomena bude aj ťažiť.

Poslúži na to geotermálna energia z neďalekej sopky Conchagua. Pokiaľ sledujete dianie v technologickom svete, určite ste zachytili, že prezident Salvádoru len nedávno vyhlásil Bitcoin za oficiálne štátne platidlo. S touto kryptomenou to teda myslí vážne.

Takzvané Bitcoin City by malo mať okrúhly pôdorys s námestím, ktoré bude pripomínať dizajn ikony kryptomeny. Návštevníci tu nájdu letisko a množstvo zaujímavých atrakcií. Samozrejmosťou budú budovy určené na komerčné alebo obytné účely.

Ekologický zdroj energie 

Mesto má byť čiastočne napájané z vyššie spomínanej geotermálnej energie, ktorá bude pochádzať zo sopky. Spolu s ťažením by malo ísť o pomerne ekologickú cestu. Zabudnúť nemôžeme ani na to, že na tomto území nebudú platiť žiadne dane okrem DPH!

Prečítajte si tiež  Chlapík prišiel o 17,1 Bitcoinu cez aplikáciu z App Store. Stratil cca 600 000$

Salvádor už premyslel aj spôsoby financovania stavby Bitcoin City. V roku 2022 budú vydané dlhopisy vo výške jednej miliardy amerických dolárov na sieti Blockstream, pričom sľubovaný ročný výnos je až 6,5 %.

500 miliónov dolárov sa použije na vytvorenie ťažobného systému a zvyšných 500 miliónov na nákup Bitcoinov. Práve to môže zásadne zvýšiť hodnotu samotnej kryptomeny.

Dajte nám vedieť do komentára, čo si myslíte o tomto nápade vy. Bude mať úspech alebo skončí fiaskom? Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJreuters
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.