Uber a Bolt sú vo svete známe ako služby, ktoré ponúkajú dobrú alternatívu k tradičným taxi službám. Obe poznáme aj z našich končín pričom tá rozšírenejšia príde čoskoro s novinkou. Bolt nebude rozvážať len ľudí ale aj jedlo.

Bolt nebude rozvážať len ľudí ale aj jedlo, začne v Estónsku a postupne bude pokračovať.

Veľmi zaujímavé informácie dnes zverejnil portál Bloomberg, ktorý informuje o tom, že Bolt spúšťa celkom novú službu (Bolt Food), ktorá sa ale nebude týkať rozvozu ľudí ale jedla. Nová služba štartuje v Estónsku, v hlavnom meste Tallin, odkiaľ aj spoločnosť pochádza. Na budúci rok by sa mala dostať do ďalších európskych ale aj afrických krajín. Očakávame aj príchod na Slovensko.

Bolt Food bude vrámci Tallinu rozvážať jedlo z 80 reštaurácii na čo bude využívať sieť tisícov vodičov. Generálny riaditeľ Markus Villig pritom už dnes zvažuje, že služba bude dostupná všade tam, kde má firma vedúce postavenie na trhu.

Bolt nebude rozvážať len ľudí ale aj jedlo. S novou službou príde ja na Slovensko. - svetapple.sk
Bolt nebude rozvážať len ľudí ale aj jedlo. S novou službou príde ja na Slovensko. – svetapple.sk

Slovensko by nemalo byť výnimkou. Novinky sa ale najskôr dočkáme až na budúci rok. Najprv musí samotný Bolt službu poriadne otestovať vrámci hlavného mesta Estónska. Na základe toho by mal ešte presne upraviť podmienky a odmeny pre vodičov.

Obrovské množstvo vodičov, ktorí službu podržia.

Výhodou Boltu je jeho obrovské množstvo vodičov. Samotná služba, ktorá sa premenovala z Taxify operuje v 30 krajinách po celom svete a jazdí pre ňu až 25 miliónov registrovaných ľudí, ktorí sú aktívny. Podľa vyjadrení vedúcich funkcionárov v Bolte by práve títo vodiči mohli jazdiť aj pre službu Bolt Food. Je v podstate jedno či rozvážajú jedlo alebo zákazníkov.

Bude ale potrebné presne stanoviť podmienky pri ktorých môžu títo ľudia jazdiť vrámci jednotlivých štátov. Niektoré krajiny majú iné zákony a tak sa Bolt bude musieť prispôsobiť. Tak či onak ide o perfektnú výzvu jednak pre vodičov, ktorí by mohli mať viac roboty a jednak pre reštaurácie, ktoré by jednoducho vyriešili svoju dopravu. Nechajme sa prekvapiť ako to napokon celé dopadne. Už dnes ale vieme povedať, že sa na novú službu veľmi tešíme.

Bolt nebude rozvážať len ľudí ale aj jedlo. S novou službou príde ja na Slovensko. - svetapple.sk
Bolt nebude rozvážať len ľudí ale aj jedlo. S novou službou príde ja na Slovensko. – svetapple.sk
ZDROJbloomberg
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here