PlayStation 5 je v súčasnosti extrémne žiadané a zároveň nedostupné, čo vyšpičkovalo ceny hernej konzoly do extrémnych výšin. Ako sa však zdá, spoločnosť Sony chce tento problém vyriešiť.

Ako píše portál Insider-gaming, výrobca má v pláne od marca 2023 do marca 2024 dodať svojim zákazníkom až 30 miliónov kusov PlayStation 5, pričom 12 miliónov kusov bude predstavovať klasická verzia s mechanikou a zvyšok bez nej.

Dôvodom tohto kroku je snaha o zníženie výrobných nákladov a úplne zastavenie produkcie verzie s mechanikou. V budúcnosti ju má nahradiť špeciálny model s odnímateľnou mechanikou, ktorý bude lacnejší na výrobu.

Tento rok sa vyrobilo oveľa menej konzol 

PS5 predstavilo ovládač. Podobá sa na ten od Xboxu!
zdroj: Sony

Aby sme vás uviedli do obrazu, spoločnosť Sony si dala v roku 2022 za cieľ dodať 18 miliónov kusov herných konzol PlayStation 5, pričom podľa Davida Gibsona z MST Financial vzrástli zásielky zariadenia v USA až o 400 % v porovnaní s medziročne rovnakým mesiacom.

Toto má byť dobrý impulz toho, že cena zariadenia postupne začne klesať, nakoľko na trhu bude dostatočné množstvo kusov, ktoré zasýtia vysoký dopyt zo strany zákazníkov. Nechajme sa prekvapiť.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Toto sú slovenské ceny za každý iPhone 13. V niektorých prípadoch si poriadne priplatíme!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here