Umelá inteligencia je všade okolo nás a zatiaľ sa používa prevažne v klasických produktoch, do ktorých bola postupom času implementovaná. Technologický startup Humane sa, ale na celú vec pozrel z opačnej perspektívy. V jeho vedení je bývalý dizajnér spoločnosti Apple Imran Chaudrim, ktorého napadlo vyrobiť špeciálny Ai Pin. V praxi ide o samostatné zariadenie, ktoré má byť od základov vyrobené pre umelú inteligenciu.

Ako informuje Macrumors, Ai Pin si pripevníte na svoje oblečenie za pomoci špeciálneho magnetického systému. Taktiež je jeho súčasťou odnímateľná batéria, ktorú si môžete kedykoľvek vymeniť za novú, aby ste mali vždy dostatok elektrickej energie (zatiaľ nie je známe, aká je jej výdrž). Ai Pin je vyrobený z hliníka, disponuje elegantným zaobleným obdĺžnikovým tvarom a jeho touchpad chráni tvrdené sklíčko Gorilla Glass. Okrem toho je tu aj 3D hĺbkový senzor či špeciálny čip Qualcomm Snapdragon. No a čo táto vecička v praxi dokáže?

Vo vnútri Ai Pin sa nachádza špeciálny laserový projektor, ktorý dokáže na vašu ruku premietať rôzne informácie, ktoré budete pri jeho používaní potrebovať. Dôvodom tohto riešenia je fakt, že Ai Pin nemá žiaden displej a vlastne by bol úplne zbytočný, keďže toto zariadenie nedržíte v rukách, ale máte ho pripnuté napríklad na tričku alebo oblečení.

Samotný laserový projektorový systém nesie názov „Laser Ink Display“ a interagovať s ním môžete otáčaním alebo nakláňaním ruky. Položky potom budete vyberať gestom, ktoré pripomína systém „Double Tap“ na Apple Watch Series 9 / Ultra 2.

Okrem toho všetkého je tu aj funkcia „Ai Mic„, pomocou ktorej vám zariadenie pomôže odpovedať na otázky a hľadať na ne informácie. Taktiež vám bude schopné zobrazovať pripomienky, ktoré si doň dopredu nahráte.

V neposlednom rade musíme zdôrazniť, že Ai Pin nebude disponovať žiadnymi aplikáciami, nakoľko všetky akcie aj funkcie sú poháňané prostredníctvom umelej inteligencie. Aby ste tomu lepšie rozumeli, odporúčame vám pozrieť si aj priložené video vyššie.

Loopi
REKLAMA

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  5 dôvodov, pre ktoré sa stále oplatí minuloročný iPhone 11.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -