iOS 13 obsahuje celkom nové možnosti, ktoré nám ukazujú nový smer. Súčasťou týchto možností je samozrejme aj infotainment pre vaše vozidlo. CarPlay a iOS 13. Systém je omnoho prepracovanejší.

CarPlay a iOS 13. Systém je omnoho prepracovanejší.

Apple s predstavením operačného systému iOS 13 predstavil aj celkom vynovenú verziu systému pre vaše vozidlo. CarPlay je v poslednej dobe medzi ľuďmi čoraz populárnejší a taktiež žiadanejší vrámci sériovej alebo príplatkovej výbavy vozidla. V BMW si zaň dokonca onedlho budete platiť mesačný poplatok. Aj preto Apple nezaspalo na vavrínoch a pracovalo po boku iOS 13 aj na tomto odvetví. CarPlay v novej verzii ponúka omnoho viac ako doteraz. Je tu niekoľko úplne nových a veľmi užitočných funkcii, na ktoré sa teraz spoločne pozrieme.

Celý systém, ktorý je zameraný na to aby nahradil váš štandardný infotainment vo vozidle prešiel mnohými väčšími či menšími zmenami. Používateľsky je jednoducho omnoho viac prívetivejší a v Cupertine zapracovali aj na dizajne. Konkrétne sa zmenila domovská obrazovka, ktorá je teraz omnoho zaujímavejšia a ponúka aj úplne nové tlačítko „domov“.

To vám umožní buď nastaviť na „ploche“ klasické aplikácie tak ako to je dnes alebo potom novú obrazovku s dlaždicovým rozložením, kde si môžete dať napríklad aplikáciu Mapy, hudbu a podobne.

Kalendár, lepšie mapy či prepracovaná Siri

Novinkou v CarPlay je napríklad kalendár. Ten vám môže každý jeden deň pripomenú to, čo máte na pláne. Nakoľko sa nejeden používateľ pohybuje práve v aute počas celého dňa, je super, že náš denný program máme zabudovaný aj v palubnej doske.

CarPlay a iOS 13. Systém je omnoho prepracovanejší. (video) -- svetapple.sk
CarPlay a iOS 13. Systém je omnoho prepracovanejší. (video) – svetapple.sk

Mapy majú v novom CarPlay vynovený charakter. V podstate ponúkajú všetko to, čo prináša aktualizácia na iOS 13. Inteligentnejšia je aj hlasová asistentka Siri, ktorej hlasové povely sú pri navigácii omnoho prirodzenejšie.

Môžeme teda hovoriť o tom, že s príchodom nového operačného systému pre naše smartfóny nás čaká aj značná evolúcia CarPlay. Do budúcnosti sa ešte určite bude vyvíjať. Na teraz nám ale stačí aj taký aký je v iOS 13. Dobrá práca Apple…

CarPlay a iOS 13. Systém je omnoho prepracovanejší. (video) -- svetapple.sk


Prečítajte si tiež  Chalani dokázali hacknúť Jeep Cherokee, robili si s ním čo len chceli!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.