Apple prišlo po prvý krát s podporou rýchleho nabíjania ešte v roku 2017. Dodnes však musíte kupovať dodatočné príslušenstvo aby vám fungovalo. V septembri to ale bude celkom ináč. iPhone budeme nabíjať rýchlejšie bez toho aby sme do toho investovali čo i len korunu.

iPhone budeme nabíjať rýchlejšie. Balenie nás v septembri poteší.

Len pred malo chvíľou sme vás informovali o tom, že spoločnosť Apple zmení na nabíjacom adaptéri Lightning koncovku. Klasické USB typu A bude vymenené za USB typu C a to bude korešpondovať s tým, ktoré nájdeme na adaptéri štandardne dodávanému k novému zariadeniu.

Nepovedali sme si však to, že tento adaptér už nebude ten klasický pomalý a nudný 5W, ktorý poznáme prakticky od nepamäti. Pôjde o celkom nový adaptér, ktorý bude výkonnejší (žeby 18W?).

Práve sme sa to dozvedeli vďaka úniku od ChargeLAB, ktorý upresňuje, že tento adaptér už nebudeme kupovať v Apple za horibilné sumy ale dostaneme ho už priamo v originálnej krabičke spoločne s našim iPhonom. Reálne by to mohlo ovplyvniť záujem o toto zariadenie. Špeciálne v dobe, kedy je Apple s príslušenstvom k iPhonu len veľmi strohé. Nie ako kedysi.

K prvému iPhonu bola ešte aj dokovacia stanica, teraz je toho stále menej a menej.

Ešte prednedávnom sme mali k iPhonu nabíjačku, slúchadlá, návody či nálepky. Neskôr zmizol 3,5mm Jack a pribudla redukcia pre EarPods (očakávali sme aspoň AirPods priamo v balení s iPhonom, keďže toto riešenie nie je moc pohodlné). Nič moc teda. Minulý rok však dokonca aj táto redukcia zmizla. To všetko sa stalo v čase, kedy vám konkurencia okrem bezdrôtových slúchadiel k telefónu pribalí ešte aj originálne ochranné púzdro či ochranné sklo na displej.

iPhone budeme nabíjať rýchlejšie Balenie nás v septembri poteší. - svetapple.sk
iPhone budeme nabíjať rýchlejšie Balenie nás v septembri poteší. – svetapple.sk

Apple však takto vždy na svojich zákazníkoch nešetrilo. Pokiaľ si pozriete tento článok, sami sa presvedčíte o tom, že v minulosti bolo Apple omnoho štedrejšie. K prvému iPhonu dodávalo dokonca ešte aj dokovaciu stanicu (dnes by sme namiesto nej mohli dostať napríklad podložku pod bezdrôtové nabíjanie, toho sa ale určite nedočkáme. Nie zadarmo).

Presne preto sme veľmi radi, že (aj keď po veľmi dlhej dobe) Apple ponúkne zákazníkovi aj niečo viac, za čo si už pri extrémne predražených produktoch nebude musieť priplácať. Vo firme si evidentne uvedomili, že na zákazníkov budú musieť nájsť nejakú páku aby ich motivovali ku kúpe nového zariadenia. Toto je celkom dobrý spôsob ako to urobiť. Predaje iPhonu klesajú a pre Apple je to veľmi dôležitý tovar, ktorý potrebuje neustále točiť. Kto vie, ak sa to bude zhoršovať, možno v balení nájdeme na budúci rok aj AirPods. Aachh kiežby…

iPhone budeme nabíjať rýchlejšie Balenie nás v septembri poteší. - svetapple.sk
Takto by mohol vyzerať nový adaptér – svetapple.sk
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here