Apple neustále vylepšuje svoje zariadenia. Jedno z nich je aj Mac Pro. To je síce na trhu stále čerstvou novinkou ale postupne sa sprístupňujú niektoré komponenty, ktoré tu doteraz neboli. Pribudlo aj 8 TB úložiska. Celkovo to teda zdvihlo cenu počítača na skoro 65 000€!

Cena za Mac Pro zase narástla. Teraz stojí skoro 65 000€!

Apple prekročilo určité hranice, čo sa týka ceny produktu. Ešte nikdy nemalo v ponuke nič také drahé, ako je práve Mac Pro. Firme to samozrejme nevyčítame. Jedná sa o profesionálnu pracovnú stanicu, ktorá nie je určená pre bežného spotrebiteľa ale pre profesionála. Tak či onak je pre obyčajného človeka trochu zvláštne sledovať to ako môže počítač stáť toľko ako garsónka v menšom slovenskom meste. Je to ale tak.

- Reklama -

Apple tu samozrejme ponúka len to najšpičkovejšie z najšpičkovejšieho. Pokiaľ si vyberiete top konfiguráciu, Mac Pro vám bude bez problémov bežať celé roky a ani po nich nebude slabší ako akýkoľvek iný počítať, ktorý bude na trhu. Dnes spoločnosť odomkla väčšie úložisko.

Doteraz ste si mohli nový Mac Pro objednať maximálne so 4 TB SSD pamäte. To je možno dosť ale napríklad MacBook Pro 16″ ponúka už 8 TB SSD pamäte. Bolo by sa teda dobré prispôsobiť aj v prípade top zariadenia. No a presne to sa dnes stalo.

V základe dostáva zákazník len 256 GB. Každému je asi jasné, že ide len o „alibistické“ úložisko aby ste si mohli kúpiť viac a nechať u Apple väčšiu sumu peňazí. Ak budete chcieť strop, teda po novom až 8 TB, zaplatíte 3120€. Pravdepodobne najbežnejšia pamäťová verziu bude ale tá druhá, ktorá má až 1 TB a príplatok 480€.

Pokiaľ to teda suma sumárom vezmeme, novinka zase trochu zdražela. Celková cena zariadenia je 64 568€ . Doteraz platila najvyššia cena 63 128€. Je možné, že v budúcnosti ešte narastie. Išli by ste do 8 TB SSD pamäte alebo nie? Napíšte nám do komentárov…

Mac Pro bude stáť vyše 50 000$ v špičkovej konfigurácii. - svetapple.sk
Cena za Mac Pro zase narástla. Teraz stojí skoro 65 000€! – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.