Mac Pro je superpočítač, ktorý určite nie je určený pre bežného spotrebiteľa. Jeho cena štartuje na 6499€ a končí na cca 63 000€. Ponúka ale extrémny výkon, ktorý ocenia najmä profesionáli. Pozrite sa na benchmark troch jeho procesorov.

Benchmark Mac Pro. Pozrite sa aký má výkon superpočítač.

Pokiaľ si plánujete kúpiť nový Mac Pro, pravdepodobne to nebudete robiť klasickým spôsobom v kamennej pobočke. Zariadenie si treba nakonfigurovať presne podľa toho na čo ho potrebujete. Bolo by asi len veľmi ťažké zájsť len tak do obchodu a vybrať si model. Pri jeho cene ho v obchodoch nikto dlhodobo držať nebude. Do úvahy treba vziať už len fakt, že na výber máte celkom až 5 procesorov.

Základný máte samozrejme v cene 6499€. Za ten najdrahší môžete priplatiť až 8 400€. V porovnaní s 1,5 TB RAM, ktorá stojí 30 000€ to možno nie je až tak veľa, celkovo ide ale peknú čiastku peňazí.

Bežná konfigurácia počíta s procesorom Intel Xeon W, ktorý ponúka 8 jadier. Jeho základný výkon je 3,5 GHz a môžete ho Turbo Boostom navýšiť až na 4,0 GHz. Vyššie rady procesora majú potom 12, 16, 24 a 28 jadier. My si dnes rozoberieme prvé tri konfigurácie, ktoré už stihli prejsť benchmark testom.

- Reklama -

Benchmark test Macu Pro

Základný model Macu Pro, ktorý je ešte povedzme relatívne dostupný aj pre veľkého fanúšika získal v najnovšom “jedno-jadrovom” benchmark teste skóre 1008 bodov. Viacjadrový test potom zaznamenal 7606 bodov.

Výkonnejší, 12-jadrový model získal v základom jedno-jadrovom teste 1090 bodov, zatiaľ čo vo viacjadrovom teste až 11599 bodov. Najvýkonnejší procesor tu na záver zastupovalo 16-jadrové prevedenie.

To získalo v základnom jedno-jadrovom benchmark teste 1104 bodov a vo viacjadrovom teste 14285 bodov. Bez problémov sa dá teda povedať, že v tomto prípade ide o extrémne výkonný stroj a pokiaľ nie je profesionál mimoriadne náročný a nepotrebuje najvýkonnejší procesor, pokojne mu stačí aj prvý či možno druhý, 12-jadrový procesor v ponuke. Sme zvedaví, aký výkon dosiahne v budúcnosti 24 a 28-jadrový variant. Takýchto modelov bude vyrobených pravdepodobne len veľmi málo. Chystáte sa na kúpu?

Benchmark Mac Pro
Benchmark Mac Pro. Pozrite sa aký má výkon superpočítač.
Benchmark Mac Pro
Benchmark Mac Pro
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here