Technológia ide dopredu každým dňom. Dizajn mobilných zariadení je skutočne veľmi luxusný. iPhone 11 Pro patrí aktuálne medzi to najkrajšie, čo môžete na trhu kúpiť. Čo keby ste si ale urobili originálne zariadenie? Telefón môže byť aj transparentný.

Chlapík dokáže pomocou laseru vyrobiť transparentný iPhone!

Technológia, pri ktorej je používaný laser debutovala ešte minulý rok. Bol to taký menší prelomový moment v oblasti servisu iPhonov. Pokiaľ náhodou rozbijete zadnú stranu, dá sa to pomerne výhodne opraviť týmto spôsobom. Ako sa však ukazuje, laser má aj iné výhody. Pokiaľ ste dosť šikovní a kreatívni, môžete si vyrobiť transparentný iPhone (samozrejme ale len niekde, kde máte dostupné všetky nástroje). Doma to asi nebude…

V prvom rade musíte pomocou technológie laseru odstrániť sklo na zadnej strane iPhonu. Položíte ho pod stroj, spustíte ho a počkáte, kým sa všetky lepidlá, ktoré ho držia o zariadenie uvoľnia. Teraz môžete sklo opatrne oddeliť od tela. Následne z neho musíte odstrániť farbu spolu s logom Apple. Hotovo. Vezmite sklo a nalepte ho späť.

Chlapík dokáže pomocou laseru vyrobiť transparentný iPhone!
Chlapík dokáže pomocou laseru vyrobiť transparentný iPhone!

Nebudete sa síce môcť pozerať na všetky komponenty, ktoré sa v iPhone nachádzajú, lebo medzi nimi a sklom sa nachádza ešte ochrana z tenkého plechu. Čo ale môžete vidieť je napríklad mohutná medená plocha, vďaka ktorej váš iPhone podporuje bezdrôtové nabíjanie.

- Reklama -

Viac vás už nebudeme zdržiavať, najlepšie vám to aj tak ukáže krátke video, ktoré si môžete pozrieť pod textom. Čo hovoríte na tento “technický” dizajn? Išli by ste do toho, alebo to nie je vaša šálka kávy. Nás určite takéto spracovanie zaujalo, ale radšej máme farby a prevedenia, ktoré ponúka Apple. Toto je zaujímavé ak chcete trochu vytŕčať z davu…

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here