Apple predstavil minulý mesiac nový iPhone 15, ktorý prináša kopec nových funkcií a tiež zmien, vďaka ktorým ide o jeden z najlepších smartfónov na svete. Záujem zo strany zákazníkov je obrovský no týka sa to najmä drahších verzií „Pro“. Dostupnejší iPhone 15 a iPhone 15 Plus pri tom ponúka všetko čo potrebujete a navyše ho po mesiaci môžete získať lacnejšie. Bola by to škoda nevyužiť.

Základný iPhone 15 má k dispozícii krásny 6,1″ displej s rozlíšením 2 556 x 1 179 pixelov a ochranou Ceramic Shield. Namiesto klasického výrazu pre Face ID už ponúka interaktívny Dynamic Island a poteší tiež jemná zmena dizajnu, vďaka ktorej dostal iPhone 15 zaoblené hrany. Pohodlnejšie sa dží v rukách. Veľkou prednosťou tohto smartfónu je tiež procesor A16 Bionic so 6 GB RAM, ktorý sa minulý rok predával v iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max. Toto zariadenie je teda po technickej stránke mimoriadne vydarené.

Spoločnosť Apple navyše v roku 2023 ceny iPhonov nezvyšovala a paradoxne na Slovensku z dôvodu zmenu kurzu eura voči doláru klesli. Základný iPhone 15 je vďaka tomu dostupnejší a štandardne sa predáva za 949 €. Vy ho však po kliknutí na tento odkaz viete získať už za 874 €, vďaka čomu na jeho nákupe ušetríte príjemných 75 €. To nie je mesiac po predstavení vôbec zlá ponuka.

iPhone 15
Zdroj: YouTube / Kyle Erickson (snímka obrazovky)

Rovnako sa lacnejšie predáva aj väčší model iPhone 15 Plus, ktorý ponúka až 6,7″ displej s rozlíšením 2 796 × 1 290 pixelov a tiež 4 383 mAh akumulátor. V menšom 6,1″ iPhone 15 je k dispozícii „len“ 3 349 mAh akumulátor. No a cena? iPhone 15 Plus sa štandardne predáva za 1 099 €, avšak vy ho viete po kliknutí na tento odkaz získať už za 1 050 € . Je to síce menšia úspora ako pri klasickom iPhone 15, no aj tak je z nášho pohľadu zaujímavá. Veď 50 € nenájdete na zemi a zariadenia sú bežne dostupné skladom.

Netreba pri tom zabúdať, že každý iPhone má už štandardne port USB-C, čo zabezpečuje lepšiu kompatibilitu. Taktiež je tu podpora pre klasické bezdrôtové Qi alebo MagSafe nabíjanie. Majitelia sa tiež môžu tešiť na špičkové zadné fotoaparáty, ktoré majú síce len dva objektívy, no poskytujú až tri režimy fotenia: 0,5 ultraširokouhlý, 1x štandardný a 2x optický zoom. Vďaka tomu sa kamera správa podobne, ako napríklad na iPhone 12 Pro z roku 2020, ktorý mal tri objektívy.

Prečítajte si tiež  Začína Apple robiť chyby?

Veľkou výhodou je tiež podpora portrétneho režimu, 48 Mpx rozlíšenie (s možnosťou využívania úspornejšieho 24 Mpx rozlíšenia), kvalitný nočný režim, filmový režim či akčný režim. Pri poslednom menovanom sa do hry dostáva prvotriedna optická stabilizácia senzorov, vďaka ktorej váš obraz nebude roztrasený, ale bude pôsobiť mimoriadne pokojne a stabilne, akoby ste mali zariadenie v stabilizátore.

iPhone 15 teda môže svojimi funkciami, vlastnosťami a dizajnom vyhovovať drvivej väčšine používateľov. Otázne zostáva, či sa preň rozhodnete. Je to na vás.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -