Mac Pro je profesionálny počítač a zodpovedajú tomu skutočne aj profesionálne parametre. Zariadenie poskytuje neuveriteľný výkon, ktorý bude vhodný na akékoľvek procesy. V plnej zostave ho pravdepodobne nič nezaskočí. Bude na to ale potrebovať 1,5 TB RAM operačnej pamäte RAM. Tú si môžete dokúpiť za 30 000€!

1,5 TB RAM v novom Macu Pro stojí 30 000€!

Mac Pro bol predstavený ešte pred letom 2019. Už vtedy vzbudil ohlasy. Ťažko povedať, či za to mohol jeho zaujímavý dizajn alebo potom cena, ktorá sa v plnej konfigurácii šplhá cez 60 000€. Za takéto peniaze si už kúpite luxusnejšie auto vyššej triedy. V tomto prípade ale nejde o zariadenie, ktoré by bolo pochopiteľne určené pre bežného spotrebiteľa.

- Reklama -

Ide o počítač, ktorý bude slúžiť predovšetkým firmám a profesionálom schopným využiť jeho potenciál naplno. Ináč by to asi nedávalo zmysel. Mac Pro teda nebude vidieť v kanceláriách ani v domácnostiach (aj keď samozrejme niekto si ho zakúpiť môže aj na takéto používanie). Budeme ho vídať predovšetkým vo filmových štúdiách, kde sa renderujú animácie či filmy v najvyššej možnej kvalite a podobne

Pokiaľ chcete základnú verziu počítača, postačí vám v podstate zhruba 7 000€ na zariadenie aj s príslušenstvom. Potom si ale pripravte ešte minimálne 5 500€ na Pro Display XDR aby to stálo za to. No a ak už plánujete nakúpiť takúto kombináciu, neveríme, že ostanete len pri “základe”.

Môžete si tu konfigurovať komponenty v podstate tak ako keď skladáte vlastné auto u dealera. Toto nás samozrejme potešilo a okamžite sme si to na nemeckých stránkach spoločnosti Apple sami vyskúšali.

Asi najdrahšou položkou, ktorú si môžete ku Macu Pro priplatiť je operačná pamäť RAM. Apple si ju cení pri vrcholnej verzii 1,5 TB na sumu 30 000€! Je to v podstate polovica z celého zariadenia, pokiaľ je plne “naložené”. V základnej verzii dostanete len tak pre predstavu “iba” 32 GB operačnej pamäte RAM. Za 7000€ to veru nie je najviac. Na druhú stranu ide ale o spoločnosť Apple a tá veľmi dobre vie, prečo si za komponenty pýta toľko, koľko si pýta. Keby ste boli profesionálom, investovali by ste do takéhoto “náčinia”?

1,5 TB RAM v novom Macu Pro stojí 30 000€! – svetapple.sk
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here