Aple tento rok opäť urobilo zmenu v úložiskách a rozhodlo sa posunúť spodnú hranicu z 32GB na 64GB. Tento krok by bol síce súper, keby úplne neodstránilo 128GB verziu a nenahradilo ju len 256GB model. Výsledok je taký, že a výber máme iba z dvoch zariadení, ktoré sa medzi sebou kapacitou poriadne líšia. Prečo sme sa nedočkali 128GB iPhonu X?

Obrovský biznis

Apple musí mať zamestnaných aj profesionálov na psychológiu predaja, pretože posledný krok bol pekne rafinovaný a premyslený. Predstavili iba dve varianty úložiska a to 64GB a 256GB. Väčšina majiteľov minulý rok pravdepodobne používala 128GB verziu. Ľudia ju milujú a zvykli si na ňu. Ako ale iste vieš, ak si už na niečo raz zvykneš, ťažko sa zvyká na niečo horšie, prípadne slabšie. Presne preto Apple predpokladá, že títo používatelia radšej priplatia $149 a kúpia si 256GB model. Je zvláštne, že je to tak, ale až 57% budúcich majiteľov, to presne takto na základe výskumu urobí. Hovoríme o najdrahšom iPhonev histórii, iPhone X,

- Reklama -

Sme si istý, že tých $149 pri cene nového iPhonu už nikoho nezabije ale netreba zabúdať na to, že je to tak trochu vydieranie. Minimálne pri revolučnom iPhone X mohla byť k dispozícií aspoň 128GB základňa. Je to perfektný prostriedok, ako z nás vytiahnuť peniaze. Nemusel by byť ale takýto „evidentný“ a už vôbec nie na modeli X.

iPhone X - svetapple.sk

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.