Jedným z najdôležitejších vylepšení iPhonu 15 Pro Max bude v roku 2023 periskopický objektív, ktorý umožní oveľa viac zoomovať obraz a zachytávať vzdialené objekty vo vysokej kvalite. Zahraničný portál 9to5mac sa teraz dostal k informácií, koľko Apple za tento komponent zaplatí. Jeho cena je doslova smiešna.

Aby sme si trochu viac priblížili, čo táto technológia ponúkne v praxi: zatiaľ čo dnes má iPhone 14 Pro aj iPhone 14 Pro Max „len“ 3-násobný optický a 15-násobný digitálny zoom, iPhone 15 Pro Max bude mať prepracovaný fotoaparát s periskopickým objektívom, ktorý ponúkne pravdepodobne až 10-násobný optický a 100-násobný digitálny zoom. Apple teda v tomto smere dobehne svojho najväčšieho rivala, spoločnosť Samsung.

Firma z nahryznutým jablkom v logu bude tento komponent dodávať spoločnosť Largan a podľa všetkého má ísť o jedno z kľúčových vylepšení, na základe ktorého sa výrobca nebude báť zvýšiť pri iPhone 15 Pro Max (alebo iPhone 15 Ultra?) cenu.

Tomu, o koľko by sa malo v roku 2023 zdražovať sme sa venovali v tomto článku.

Koľko bude stáť periskop v iPhone 15 Pro Max / Ultra? 

Periskopický zadný objektív v zariadení od spoločnosti Huawei
Zdroj: Huawei

Zakomponovanie periskopu do iPhonu 15 Pro Max alebo iPhonu 15 Ultra sa môže zdať ako pomerne náročný a nákladný proces. Predsa len ide o špeciálnu technológiu, ktorú neponúka každý výrobca.

Ku celej veci sa ale vyjadril svetoznámy analytik Ming-Chi Kuo, ktorý sa zaoberá práve spoločnosťou Apple. V čínskych dodávateľských reťazcoch má navyše dôveryhodné kontakty, ktoré mu teraz prezradili, že Apple bude platiť spoločnosti Largan len 4$ (cca 3,66 €) za každý periskopický objektív.

Dokonca má ísť pre spoločnosť Largan o veľmi nevýhodnú dohodu, nakoľko 4$ je suma, ktorá výrobcovi objektívu sotva umožňuje zostať v ziskovej marži.

Apple si však „vydupalo“ výhodné podmienky a Largan je ich ochotný akceptovať preto, lebo by mohol v budúcnosti pre túto technologickú firmu vyrábať oveľa viac komponentov.

Samozrejme, ku 4 $ si treba prirátať aj dodatočné náklady s vývojom a testovaním novej funkcie. Tie však určite nebudú také vysoké, aby zásadne ovplyvnili cenu. Veď Apple ročne vyrobí viac ako 220 miliónov iPhonov.


Vyskúšajte ekologický kryt od Loopi.sk. Je vyrobený z ekologických materiálov, ktoré je možné kompostovať a po čase sa v prírode rozložia. Navyše ho kúpite za super cenu.

Loopi Eco Case
Reklama

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Nový iMac 27" je v základe o 20% výkonnejší ako jeho predchodca!

(1 € = 1,09 $)

Môže ťa zaujímať
- Reklama -