Zdá sa, že kvalita výroby v čínskej spoločnosti BOE sa konečne posunula na takú úroveň, aby sa na ňu mohlo naplno spoľahnúť aj Apple.

Podľa poslednej správy analytickej spoločnosti Nikkei Asia môže byť už čoskoro zaradená na zoznam hlavných dodávateľov OLED displejov pre iPhone 13.

V súčasnosti BOE čaká na posledný overovací proces, ktorý sa má zameriavať na celkovú odolnosť displejov. Finálny verdikt bude jasný na konci októbra. Ako však naznačujú zdroje z dodávateľských reťazcov, na základe výsledkov z predošlých testovaných vzoriek by BOE nemalo mať nijaké problémy.

Základ spolupráce medzi spoločnosťou Apple a BOE je založený na ich predošlej práci, týkajúcej sa výroby displejov pre iné „jablkové“ zariadenia.

iPhone je však mimoriadne dôležitý produkt a technologický gigant si pri ňom kladie tie najnáročnejšie podmienky. Ak má na ňom nejaká firma pracovať, musí byť tá najlepšia z najlepších.

BOE malo v nedávnej minulosti problémy 

Netreba zabúdať na fakt, že podobné informácie sme prinášali aj v roku 2020, keď sa mal predstaviť iPhone 12. Jedným z hlavných dodávateľov malo byť práve BOE, avšak hneď na začiatku nedodala táto firma zásielku OLED displejov na čas, pretože neprešli overovacími procesmi.

Prečítajte si tiež  iPhone 13 (60 Hz) vs iPhone 13 Pro (120 Hz) - Rozdiel vo výdrži batérie vás šokuje!

Podobné chyby sa pri produkcii najpredávanejšieho prémiového smartfónu na svete nemôžu opakovať a aj preto Apple minulý rok spoluprácu nevyužilo. Nechcelo riskovať miliónové škody spôsobené zdržaním alebo meškajúcou produkciou.

Uvidíme, ako to dopadne koncom októbra, no ak BOE zvládne dodržať všetky sľúbené podmienky, pravdepodobne sa môže tešiť na obrovský kšeft. Displeje pre iPhone už totiž nebude vyrábať len Samsung a LG tak ako dnes…

Môže ťa zaujímať
- Reklama -