O úsmevný príbeh sa postarali colníci v USA (CBP). Počas minulého mesiaca zadržali zásielku so slúchadlami OnePlus Buds (na letisku JFK). Dôvod bol prostý. Mysleli si, že sa jedná o falošné AirPods od Apple.

Fejkové AirPods? Nie, to sú iba OnePlus Buds

Spoločnosť Apple spustila ešte v roku 2016 celosvetové šialenstvo. Predstavenie vlastných bezdrôtových slúchadiel vyvolalo obrovský záujem u zákazníkov. Konkurencia sa to snaží dodnes napodobniť. Výnimkou nie je ani čínske One Plus.

Táto firma prednedávnom predstavila vlastné riešenie s označením „OnePlus Buds“. Netvrdíme, že jej slúchadlá vyzerajú úplne rovnako ako AirPods.

Objektívne sa tu ale nájde mnoho spoločných čŕt. Nedá sa preto vylúčiť priama inšpirácia, ktorú by mohli kompetentní napadnúť aj súdnou cestou (čo zrejme neurobia).

Americkí colníci (CBP) včera zverejnili tlačovú správu. V tej pochválili činnosť svojich pracovníkov za každodennú ochranu americkej verejnosti pred rôznymi nebezpečenstvami. Upozornili však na to, že nikto nie je dokonalý.

Na priloženej fotografií sa nachádzajú One Plus Buds s popisom, že v tomto prípade urobili colníci chybu. Nejednalo sa o sfalšovaný výrobok. Potvrdzuje to aj originálne balenie.

Celkovo malo byť zabavených 2 000 krabičiek v odhadovanej hodnote 398 000$ (v skutočnosti je hodnota o cca polovicu nižšia). Zásielka pochádzala z Hong Kongu a mierila do Nevady. Celá udalosť sa odohrala ešte 31. augusta 2020.

Pri tom, čo si dnes dovoľujú niektorí výrobcovia sa ani nečudujeme, že nastala podobná chyba. Samozrejme, v tomto prípade je jasne vidieť, že nejde o AirPods. Ak však človek nie je fanúšikom jablkovej spoločnosti (ale iba „laickým pozorovateľom a kontrolórom“), môže sa pomýliť. To sa jednoducho stáva. Súhlasíte?

zdroj

Prečítajte si tiež  Klasické AirPods Pro kúpite extrémne výhodne. Tieto slúchadlá sa oplatia viac, ako ktorékoľvek iné
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.