Apple na budúci rok chystá naozaj silnú ofenzívu zo svojich iPhonov. Dokopy by malo predstaviť až 5 modelov. Rátame samozrejme aj model SE 2, ktorý príde začiatkom roka. Niekedy v septembri potom očakávame ďalšie 4 zariadenia s podporou siete 5G. Práve kvôli nej možno nebudú až také populárne ako si mnohí analytici myslia!

5G v USA vraj so 75% pokrytím v roku 2020

Akonáhle spomenieme v článku 5G, ľudia nám zvyknú písať, že na Slovensku rozprávame o ďalekej budúcnosti. To je pravda. V niektorých krajinách je ale táto modernejšia a rýchlejšia sieť veľmi aktuálna téma. iPhony by mali prísť s jej podporou už na budúci rok a podľa veľkého množstva analytikov by mali byť aj vďaka nej rekordne úspešné.

- Reklama -

Dôvod takéhoto úspechu je hlavne ten, že práve v USA by mohla byť táto sieť dostupná už koncom budúceho roka v naozaj rozšírenej podobe. Podľa operátora Verzion by sa mala nachádzať približne na 50% územia (samozrejme prioritne vo väčších mestách). Konkurencia v podobe AT&T je ešte optimistickejšia. Podľa jej plánov by malo byť do konca roka 2020 pokryté s 5G až 75% územia.

 AT&T navyše začala pracovať na novej sieti už minulý týždeň. Pokrytie sa teda pomaličky buduje. V tejto chvíli je ale rýchlosť siete stále na úrovni súčasného LTE. Dôvodom sú určité obmedzenia a pravdepodobne problémy s technológiami. Nakoľko na tom ale operátor pracuje ešte len týždeň, môžeme mu to odpustiť.

100 miliónov iPhonov 12 by sa malo predať v roku 2020

Tieto informácie využívajú aj analytici na to, aby mohli predpovedať to aký asi úspešný bude iPhone 12/12 Pro s podporou novej siete. Odhaduje sa, že Apple by mohlo predať rekordných 100 miliónov kusov zariadení.

To by bolo veľmi pekné. Jeden renomovaný analytik je ale voči tomuto tvrdeniu trochu skeptický. Hovorí, že Apple môže naraziť na veľmi nepríjemné prekvapenie a predaje vôbec nemusia byť až také rúžové ako sa o nich hovorí.

iPhone 12 koncept
iPhone 12 nemusí byť až taký úspešný ako sa predpokladá!

Samotná jablková spoločnosť ale podľa všetkého zariadeniam verí. Informácie o 100 miliónoch kusoch si totiž nikto „nevycucal z prsta“. Získal ich renomovaný portál DigiTimes, vďaka svojim dobrým zdrojom v dodávateľských reťazcoch spoločnosti Apple. Práve tie mu prezradili, že firma s približne takýmto počtom v objednávkach na budúci rok reálne počíta.

iPhone 12 nemusí byť až taký úspešný ako sa predpokladá

Gen Munster dnes uviedol pre CNBC, že niektorí analytici ako aj Apple sa na budúci rok možno trochu prepočítajú. Ranu by mohli pocítiť aj investori, ktorí sa týmito informáciami riadia.

Podľa jeho názoru to môže v konečnom dôsledku dopadnúť tak, že iPhone 12/12 Pro nebude taký úspešný ako sa o ňom hovorí. Dôvodom pri tom nebude pochybenie na strane spoločnosti Apple ale práve pochybenie na strane telekomunikačných spoločností.

Analytik je doslova presvedčený o tom, že Verzion ale aj  AT&T sú príliš optimistickí so svojimi tvrdeniami o celkovom pokrytí. Nevyvracia pri tom ale, že by sa to mohlo podariť. Na druhej strane tu však existuje veľké riziko, že sa plány nepodarí uskutočniť do konca roka 2020 a kvôli tomu môžu investori ale aj spoločnosť Apple naraziť na problém.

To by mohlo samo o sebe spôsobiť, že by sa zariadenia nepredávali ani zďaleka tak dobre ako sa hovorí. Ľudia si jednoducho povedia, „Na čo im to je, keď to nemá podporu“ a ostanú pri staršej generácii.

Motiváciou by mohli byť ale v tomto prípade minimálne slúchadlá AirPods. Podľa posledných správ existuje reálna šanca, že ich bude Apple pribaľovať k modelom Pro v cene zariadenia.

To by sa určite hodilo a veľa zákazníkov by u Apple nechalo omnoho viacej peniazí za drahší model ako za ten lacnejší. Do komentárov nám napíšte, či sa chystáte aj vy prejsť na model 12/12 Pro alebo vám stačí vaša súčasná generácia. Aká to je?

airpods súčasť balenia iPhonu
AirPods by mohli byť súčasťou balenia iPhonu 12 Pro! – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -